MMA PLInneBójki pseudokibiców Resovii i Stali w Rzeszowie. Powtórka szykowana na najbliższą galę MMA?

Bójki pseudokibiców Resovii i Stali w Rzeszowie. Powtórka szykowana na najbliższą galę MMA?

Foto: tvn24.pl

We wtorkowy wieczór w Rzeszowie doszło do bójek pomiędzy pseudokibicami lokalnych klubów – Resovii i Stali. Kolejne starca prawdopodobnie już w ten weekend przy okazji zbliżającej się gali MMA.

Do zdarzenia z udziałem dwóch grup kiboli doszło na parkingu przed centrum handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Dla portalu tvn24.pl sytuację tę omówił nadkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie:

“Wczoraj po godzinie 20 w rejonie galerii handlowej Millenium Hall doszło do zbiegowiska i bójki, najprawdopodobniej pomiędzy pseudokibicami klubów Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów.

Policjanci zostali zawiadomieni o nim około godziny 20.20. W zdarzeniu uczestniczyło około 40-50 pseudokibiców. Całe zajście trwało około 2 do 3 minut.”

W sprawie nikt nie został zatrzymany. Nie było też żadnych zgłoszeń o pobicie. Jak podaje nadkomisarz Szeląg, trwają policyjne czynności zmierzające do wyjaśnienia sprawy.

Nagranie z wtorkowych starć pseudokibiców można zobaczyć na tvn24.pl.

Jak podaje tvn24.pl, kilka dni wcześniej w tym samym miejscu, kontrolowanym przez pseudokobiców Stali miał pojawić się jeden z liderów grupy Resovii. Doszło do szamotaniny, a po paru dniach do “spotkania” w większej grupie.

Ponadto według informacji tego portalu, kolejne bójki między kibolami planuje się na sobotę. Mają on mieć miejsce w trakcie lub po gali Carpathian Warriors 8: Polska vs. Francja. Wydarzenie to odbędzie się miejscowej hali ROSiR. Będzie to gala, na której zobaczymy przede wszystkim pojedynki w formule MMA. Będą tam  również walki w K-1 i pojedynek bokserski.