MMA PLarmia fight nightBogdanka Armia Fight Night 7: Wielki talent dołącza do organizacji!

Bogdanka Armia Fight Night 7: Wielki talent dołącza do organizacji!

Armia Fight Night wzmacnia swoje szeregi. Podpis pod kontraktem z organizacją złożył utalentowany Giorgi Esiava (1-0, 1 SUB). Zawodnik gruzińskiego pochodzenia podczas 7. edycji Bogdanka AFN 7 zmierzy się z Yuriim Bosyim (6-2, 4 SUB). Najbliższe wydarzenie odbędzie się 5 października w Lublinie.

Esiava w Polsce pojawił się w Polsce około siedmiu lat temu. Swoje miejsce w sportach walki znalazł w Lublinie i klubie K-1 Fighting Center. 20-latek na Lubelszczyźnie trenuje pod okiem Pawła Latało oraz Huberta Szymajdy.

Przygodę ze sportem rozpoczynał od… piłki nożnej, a następnie trafił na matę zapaśniczą, która zaprowadziła go do świata wszechstylowej walki wręcz. W MMA odnalazł się błyskawicznie i szybko zaczął odnosić sukcesy. Esiava cały czas pozostaje zawodnikiem niepokonanym – siedem pojedynków amatorskich oraz jeden zawodowy. Na zasadach semi-pro okazywał się lepszy m.in. od Piotra Kacprzaka czy Patryka Chrobaka.

W profesjonalnym debiucie Gruzin w doskonałym stylu już w pierwszej rundzie poddał duszeniem gilotynowym reprezentanta klubu Ankos MMA Huberta Lottę na gali Rocky Warriors Cartel 2.

W Lublinie 5 października Esiava zmierzy się z Yuriim Bosyim. Ukrainiec w zeszłym roku miał okazję debiutować dla Armia Fight Night. Na 4. edycji w starciu o pas kategorii koguciej musiał uznać wyższość Patryka Surdyna. Teraz przyjdzie mu sprawdzić umiejętności niezwykle perspektywicznego zawodnika z Lublina.

– Mam za sobą zawodowy debiut i szukałem kolejnej szansy na występ. Jestem w mocnym treningu i czuję duży głód walki. Cieszę się, że będę miał okazję zaprezentować umiejętności w klatce Armia Fight Night – mówi Esiava.

– Giorgi to kolejny młody i niezwykle utalentowany zawodnik, który zasila nasze szeregi. To kierunek, który również chcemy obierać. Dawać szansę zawodnikom, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodowym MMA, ale już pokazują, że drzemie w nich ogromny potencjał – ocenia organizator Filip Bątkowski.

W szeregach organizacji zobaczymy także Arbiego Nashkhoeva. Reprezentant Berkut WCA Fight Team do tej pory stoczył dwa zawodowe pojedynki i również nie zaznał goryczy porażki. Zawodnik z Groznego na swoim koncie ma m.in. wygraną z pretendentem do szabli mistrzowskiej AFN Sylwestrem Millerem. Nashkhoev powróci do startów po ponad trzyletniej przerwie, aby poszukać swojego drugiego sportowego życia.

Aktualna karta walk Bogdanka Armia Fight Night 7:

Karta główna:

  1. średnia: Piotr Wawrzyniak (7-4, 4 KO) vs Ioannis Palaiologos (16-9-1, 9 KO, 3 SUB)
  2. piórkowa: Mansur Azhiev (3-0, 2 KO) vs Adrian Kępa (6-3, 3 KO, 2 SUB)
  3. półśrednia: Adrian Kurek (5-3, 3 KO, 2 SUB) vs Alvin “Mieko” Williams (4-3, 2 KO)
  4. kogucia: Dawid Pasternak (8-4, 4 KO, 1 SUB) vs Sylwester Miller (6-3, 5 SUB)

Karta wstępna:

  1. lekka: Maciej Kierzkowski (2-2, 2 KO) vs Sebastian Rajewski (6-5, 2 KO)
  2. ciężka: Dominik Dąbrowski (0-0) vs Sławomir Rawiński (1-1, 1 KO)
  3. piórkowa: Yurii Bosyi (6-2, 4 SUB) vs Giorgi Esiava (1-0, 1 SUB)
  4. półśrednia: Arbi Nashkhoev (2-0, 1 SUB) vs TBA

O gali Bogdanka Armia Fight Night 7

Wyjątkowa, siódma edycja gali Bogdanka Armia Fight Night odbędzie się już 5 października w Lublinie, w drugą rocznicę powstania organizacji.

W 2017 roku na polskiej scenie MMA pojawił się zupełnie nowy projekt – gala sportów walki z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Wydarzenie od samego początku zwróciło uwagę całej, sportowej Polski. Sześć poprzednich edycji nie zawiodło oczekiwań wymagających kibiców na naszym krajowym podwórku.

W drugą rocznicę powstania organizacji czeka nas coś absolutnie wyjątkowego na skalę światową. W klatce MMA zmierzą się reprezentanci wszystkich rodzajów sił zbrojnych Wojska Polskiego, a także żołnierze pod banderą amerykańską!

Hala MOSiR w Lublinie po raz pierwszy gościć będzie znamienitych gości z całego świata, a kilkanaście walk na zasadach MMA i K-1 dostarczą rozrywki na najwyższym poziomie wszystkim tym, którzy zdecydują się uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu.

5 października na lubelskiej hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich czekają nas prawdziwe, sportowe wojny.

Bilety już dostępne w sprzedaży na eventim.pl.

https://www.eventim.pl/armia-fight-night-7-lublin-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages/tickets&fun=artist&action=tickets&key=2550639$12209809&jumpIn=yTix&kuid=573575&from=erdetaila

Gala organizowana przy współpracy federacji Armia Fight Night z 18 Dywizją Zmechanizowaną Wojska Polskiego na czele z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim.