MMA PLBez kategoriiBobby Southworth wypada, wchodzi Ruiz!

Bobby Southworth wypada, wchodzi Ruiz!

babalu-ruiz.jpg

20 września na “Strikeforce at the Mansion II” w miejsce kontuzjowanego Bobby Southwortha (9-5) w pojedynku z  Renato “Babalu” Sobralem (30-7) będzie walczył Anthony Ruizem (21-11). Impreza odbędzie się na Playboy Mansion w Beverly Hills, Kalifornia. W tym pojedynku, jak również w tym z Bobby Southworthem, faworyt jest jeden – “Babalu” .  Sobral to jedyny zawodnik który posiadał pas w kategorii 205 funtów. Renato były zawodnikiem UFC , który podpisał kontrakt z Strikeforce, po wygraniu swojej  walki na UFC 74, wygrał zaraz pojedynek z Mikem Whiteheadem na  Affliction.

Krążyły pogłoski, że Babalu ma stoczyć pojedynek z Tito  w II edycji Affliction’s w październiku, ale jak wiemy Tito nie ma w dalszym ciągu podpisanego kontraktu z tą organizacją i tak naprawdę trudno powiedzieć czy coś z tego tematu wypali.
Jeśli mowa o  Anthony Ruizie to zawodnik ten ostatnią swoja walkę  wygrał (na punkty) z  Jeremy Freitag na  EliteXC’s  26 lipca br. Walcząc dla organizacji Strikeforce będzie to jego pierwsza walka od porażki , której doznał właśnie z Bobby Southworth, którego zastępuje. Pamietać należy też, pierwszy pojedynek Ruiz vs Southworth w 2007 r. , który wygrał Ruiz przez TKO w drugiej rundzie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis