MMA PLUFCBłachowicz czy Reyes? Ariel Helwani zdradził z kim chce walczyć Jon Jones!

Błachowicz czy Reyes? Ariel Helwani zdradził z kim chce walczyć Jon Jones!

Jan Błachowicz (26-8) albo Dominick Reyes (12-1) – z tej dwójki UFC wybierze kolejnego rywala dla mistrza wagi półciężkiej Jona Jonesa (26-1, 1 N/C). Dziennikarz ESPN, Ariel Helwani zdradził natomiast troszkę kulisów z negocjacji w sprawie kolejnej walki “Bonesa”.

Na swoim blogu na stornie ESPN, najpopularniejszy dziennikarz sportów walki w Stanach Zjednoczonych wyznał, że Jon Jones przystaje na walkę z Janem Błachowiczem, ale UFC chce doprowadzić do rewanżu “Bonesa” z Reyesem.

Oto, co Helwani napisał na temat sytuacji w dywizji półciężkiej UFC:

“Widziałem Dominicka Reyesa w Las Vegas w ostatni weekend. Wydawał się być sfrustrowany. Powiedział, że UFC chce zestawić jego rewanż z Jonesem, ale ten podobno woli walkę z Janem Błachowiczem.

Ja uważam, że rewanż jest najlepszy w tej chwili. Największa możliwa walka i gwarancja dobrego starcia. Bez żadnych nieuzasadnionych zestawień. Najlepsze rozwiązanie, patrząc na to, jak bliska była ich pierwsza walka.”

Jon Jones i Dominick Reyes zmierzyli się ze sobą na UFC 247. Wówczas „Bones” wygrał to starcie decyzją sędziów, choć wg wielu obserwatorów, to Reyes zasługiwał na zwycięstwo

Jan Błachowicz natomiast w swoim ostatnim występie znokautował Coreya Andersona i został ostatnim zawodnikiem z czołówki dywizji półciężkiej, który jeszcze nie mierzył się z Jonesem.