MMA PLFENBitwa KSW i FEN o Drwala! Były zawodnik UFC wybrał!

Bitwa KSW i FEN o Drwala! Były zawodnik UFC wybrał!

Bitwa KSW i FEN o Tomasza Drwala! “Goryl” w najbliższej przyszłości powróci do zawodowych startów. Wiemy już, gdzie zobaczymy 38-latka!

Tomasz Drwal pozostaje nieaktywny od maja 2015 roku, kiedy to przegrał przez TKO z Michałem Materlą. Mimo długiej przerwy od występów, Drwal ciągle nie porzucił na dobre MMA. Teraz zapowiada się głośny powrót!

Bitwa KSW i FEN o Drwala!

O angażu byłego zawodnika UFC poinformował portal MMAnews.pl, który dotarł do kulisów rozmów kontraktowych Krakowianina. Według tego portalu bitwę o angaż “Goryla” stoczyły dwie największe polskie organizacje mieszanych sztuk walki – KSW i FEN.

Początkowo Drwal był dogadany z Fight Exclusive Night. Organizacja Pawła Jóźwiaka miała nawet przygotowanego rywala dla Krakowianina. Tym miał być Marcin Naruszczka, który powitałby legendę polskiego MMA w klatce FEN.

Rozmowy Drwala z FEN-em zakończyły się jednak fiaskiem. 38-latek wybrał bowiem ofertę KSW.

Według portalu MMAnews.pl Tomasz Drwal powróci do KSW na jednej z najbliższych gal KSW. Mówi się o terminie lipcowym. Impreza ma być wydarzeniem telewizyjnym, bez udziału publiczności.

Przeciwnik dla Tomasza Drwala nie jest jeszcze znany. Zaznaczamy jednak, że informacja o angażu “Goryla” przez KSW jest wiadomością nieoficjalną.

Kariera Drwala

Tomasz Drwal w Federacji KSW stoczył jedną walkę. Wspomniane wyżej starcie z Michałem Materlą zakończyło się przez TKO w piątej rundzie. Pamiętna gala KSW 31 odbyła się 23 maja 2015 roku. Od tamtej pory Drwal pozostaje nieaktywny w zawodowych startach.

“Goryl” to pierwszy w historii Polak w organizacji UFC. Drwal za wielką wodą walczył już w 2007 roku. Jego rekord w oktagonie UFC wynosi trzy zwycięstwa i trzy porażki. Drwal walczył między innymi z Thiago Silvą, Rousimarem Palharesem czy Davidem Branchem.

Po przygodzie z UFC, Drwal walczył dla dużych polskich organizacji – MMA Attack, ProMMAc czy wspomniane KSW.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy Pudzian ma sposób na koronawirusa?

Mariusz Pudzianowski jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Tutaj zaprezentował sposób na pokonanie koronawirusa.

Dlaczego Frank Mir chce walczyć z Pudzianem?

Gwiazdor MMA opowiedział o powodach, dla których chce się zmierzyć z Mariuszem Pudzianowskim.