MMA PLUFCBethe Correia wypadła z rozpiski UFC on ABC 1. Niecodzienny powód anulowania walki

Bethe Correia wypadła z rozpiski UFC on ABC 1. Niecodzienny powód anulowania walki

Foto: Facebook/ Bethe Correia

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi koguciej UFC dywizji kobiet, Bethe Correia wypadła z rozpiski gali UFC on ABC 1, na której to miała stoczyć ostatnią walkę w karierze.

Brazylijka 16 stycznia miała pojawić się w oktagonie po raz ostatni w swojej zawodowej karierze. Rywalką 37-latki miała być Wu Yanan, ale do tego starcia ostatecznie nie dojdzie. Nie dojdzie według planowanej daty.

Dlaczego?

Bethe Correia wypadła z rozpiski UFC on ABC 1. Niecodzienny powód anulowania walki

Powodem anulowania starcia z udziałem Correi było… zapalenie wyrostka robaczkowego Brazylijki. Zawodniczka UFC poinformowała o tym w mediach społecznościowych i zapowiedziała, że swoją pożegnalną walkę stoczy w innym terminie:

“Bóg zawsze wie, co dla nas jest najlepsze. Trenowałam ciężko do tej walki. Byłam gotowa. Ale w środku nocy zaczęłam odczuwać nieznośny ból. Zostałam przyjęta do szpitala i zdiagnozowano u mnie zapalenie wyrostka robaczkowego. Lekarze poinformowali mnie i moją rodzinę o tym, że to ciężki przypadek i że będę wymagała operacji.

Chcę podziękować UFC i Danie za wsparcie przez lata. Mój ostatni taniec i moja ostatnia walka będą musiały zostać odłożone, ale nie mogę doczekać się, kiedy dam wam niesamowity występ.” – napisała na Instagramie Brazylijka.

Poniżej aktualna rozpiska gali UFC on ABC 1, która odbędzie się 16 stycznia:

Walka wieczoru:
Max Holloway vs. Calvin Kattar

Karta wstępna:
Matt Brown vs. Carlos Condit
Joaquin Buckley vs. Alessio Di Chirico
Li Jingliang vs. Santiago Ponzinibbio
Mike Grundy vs. Nik Lentz J

Karta przedwstępna:
Jacob Kilburn vs. Austin Lingo
Carlos Felipe vs. Justin Tafa
Punahele Soriano vs. Dusko Todorovic
Wu Yanan vs. TBA
Omari Akhmedov vs. Tom Breese
Ramazan Emeev vs. David Zawada
Phil Hawes vs. Nassourdine Imavov

Zobacz także:

Joanna Jędrzejczyk o kolejnej walce: Nie chcę tego robić, dopóki…

Joanna Jędrzejczyk wypowiedziała się o swojej potencjalnej kolejnej walce. Polka, która jest jedną z ikon światowego MMA i byłą mistrzynią wagi słomkowej UFC przyznała, że nie zamierza na razie wchodzić do oktagonu. Dlaczego?

Ewelina Woźniak po zwycięstwie na Oktagonie: Mamy kontakt z UFC, rozmawiamy! [WIDEO]

Ewelina Woźniak (4-0) w świetnym stylu wróciła po ponad rocznej przerwie. Reprezentantka Czerwonego Smoka w rozmowie z naszym portalem zdradziła, że już w tym momencie jest kontakt ze strony UFC.