MMA PLBestiaBestia z FAME MMA o nieposłuszeństwie branży fitness: Mamy chorą sytuację. Są równi i równiejsi

Bestia z FAME MMA o nieposłuszeństwie branży fitness: Mamy chorą sytuację. Są równi i równiejsi

Foto: Instagram/ Piotr Piechowiak

Piotr Piechowiak, czyli popularny Bestia z FAME MMA przedstawił swój punkt widzenia na temat planowanego obywatelskiego nieposłuszeństwa branży fitness.

W związku z panującą na całym świecie pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, rządy większości krajów – w tym rząd Polski – zamknęły funkcjonowanie branży fitness, co według wielu prowadzących tego typu interesy, po prostu zostało pozbawionych możliwości zarabiania i zdobywania środków do życia.

Branża fitness nadal jest zamknięta, a rząd na razie nie zamierza wycofywać się z zamknięciem siłowni, klubów fitness czy basenów.

W związku z tym planowana jest ogólnopolska akcja branży fitness, która ma otworzyć się już 1 lutego.

Oto, co czytamy w tej sprawie na stronach Polskiej Federacji Fitness w mediach społecznościowych:

#VetoBranżyFitness #otwieraMY #stoplockdown Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu…

Posted by Polska Federacja Fitness on Sunday, January 17, 2021

Bestia z FAME MMA o nieposłuszeństwie branży fitness: Mamy chorą sytuację. Są równi i równiejsi

Do sprawy tego planowanego nieposłuszeństwa obywatelskiego odniósł się Piotr Piechowiak. Gwiazda FAME MMA i kandydat do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej tej organizacji w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl przekazał, że także zamierza otworzyć swój klub, ale pod warunkiem, że branża w tej sprawie będzie solidarna.

“Bestia” prowadzi swój klub w miejscowości Sulechów. Oto, jakie ma zdanie na temat zamknięcia branży fitness:

“Jeżeli otworzy się 90 procent klubów w Polsce, wtedy i ja otworzę drzwi siłowni, bo zwyczajnie nie będę miał wyjścia. Jeżeli otworzy się jeden klub w mieście, to nie mam zamiaru ryzykować, żeby później płacić ogromne kary rzędu 30 tysięcy złotych. To by się nie opłacało.

W tym momencie mamy chorą sytuację. Są równi i równiejsi. Niektóre kluby dają klientom specjalne kwitki do podpisu, że ktoś jest zawodnikiem i przygotowuje się do zawodów. Dzięki temu te osoby mogą trenować.”

Jednocześnie Piechowiak przyznaje, że otwarte siłownie w tej chwili, kiedy mamy rządowy zakaz prowadzenia tego typu biznesu powinny otrzymywać mandaty karne:

Za to powinny posypać się kary. Wydaje mi się, że właściciele klubów powinni być solidarni: skoro branża jest zamknięta, to się tego trzymamy. Nie powinno być wyjątków. W tych czasach każdy coś traci. Finansowo również dostaję po tyłku, ale nie kombinuję. Albo się otwieramy wszyscy, albo się nie otwieramy.” – przyznał.

Cała rozmowa Piechowiaka z portalem sportowefakty.wp.pl do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Conor McGregor oskarżony o gwałt! Szokujące informacje na temat wydarzenia z udziałem Irlandczyka!

Gwiazda organizacji UFC Conor McGregor oskarżony o gwałt! W prasie pojawiły się szokujące informacje na temat sprawy, w którą zamieszany jest były podwójny mistrz największej organizacji MMA na świecie i największa gwiazda tego sportu!

Trener o przyszłości Joanny Jędrzejczyk: Nie weźmie walki, która nic nie znaczy

Trener American Top Team Mike Brown opowiedział co nieco o przyszłości Joanny Jędrzejczyk. Polka pozostaje nieaktywna od marca 2020 roku, kiedy to po fenomenalnej walce przegrała decyzją sędziów z mistrzynią UFC Weili Zhang.