Benson Henderson vs. Roger Huerta nową walką wieczoru gali Bellator 196

Pierwotnie w walce wieczoru gali Bellator 196, zmierzyć mieli się James Gallagher (7-0) i Adam Borics (6-0). Irlandczyk musiał jednak wycofać się z udziału w gali z powodu kontuzji. Włodarze Bellatora ogłosili dziś nowy main event wydarzenia, które odbędzie się 6 kwietnia w Budapeszcie na Węgrzech. Benson Henderson (24-8) podejmie w nim Rogera Huerte (24-9-1, 1 NC).

Henderson dla organizacji Bellator walczył czterokrotnie, z czego wygrał tylko jeden pojedynek. Ostatnie dwie walki zakończyły się niejednogłośnymi werdyktami na niekorzyść Amerykanina. Najpierw w walce z Michaelem Chandlerem (17-4), w drugiej natomiast ‚Smooth’ musiał uznać wyższość Patricio Freire (19-8).

Roger Huerta wraca do Bellatora po ośmiu latach. Swoją ostatnią walkę dla organizacji stoczył w 2010 roku, kiedy to przegrał przez TKO z Eddiem Alvarezem (29-5). Amerykanin ostatnio walczył dla organizacji One Championship. Początku nie mógł zaliczyć do udanych, ponieważ dwie pierwsze walki przegrał. Z kolejnych dwóch wychodził jednak zwycięsko. 11 listopada ubiegłego roku pokonał niejednogłośnie Adriana Panga (22-11-2), a w grudniu na gali w Dubaju, wygrał przez dyskwalifikację po uderzeniu łokciem w tył głowy z Hayderem Hassanem (6-4).