Ben Askren w KSW? Martin Lewandowski składa propozycję byłemu mistrzowi Bellatora i ONE

Choć Ben Askren (18-0, 1 N/C) ogłosił zakończenie kariery w listopadzie zeszłego roku, wydaje się, że decyzja ta nie jest ostateczna.

We wczorajszym programie The MMA Hour wypowiadał sie na temat przemyśleń odnośnie  potencjalnego pojedynku z Georgesem St. Pierrem (26-2).

Temat podchwycił jeden z włodarzy organizacji KSW, Martin Lewandowski

„Co myślisz o całym stadionie pełnym polskich i europejskich fanów kibicujących Ci?”

Ben Askren to wybitny sportowiec. Wielkie sukcesy odnosił w zapasach, biorąc udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie czy zdobywając srebrny medal mistrzostw panamerykańskich. Był również grapplingowym mistrzem świata.

Podczas zawodowej kariery w MMA nie doznał żadnej porażki, zdobywając pasy mistrzowskie kategorii półśredniej w organizacjach Bellator MMA i ONE Championship.

Obecnie mistrzem kategorii do 77 kg w KSW jest Roberto Soldic (13-2), który będzie bronił pasa na KSW 43 we Wrocławiu w starciu z Dricusem Du Plessisem (11-1).

Ciekawym dla fanów zestawieniem mogłaby być również „superwalka” z mistrzem kategorii średniej Mamedem Khalidovem (34-5-2).

Ciężko stwierdzić na ile poważna i realna jest propozycja współwłaściciela KSW, jednakże występ tak wybitnego zawodnika byłby nie lada gratką dla polskich fanów.