MMA PLUFCBen Askren: Kamaru Usman jest najgorszym mistrzem pod względem promocji

Ben Askren: Kamaru Usman jest najgorszym mistrzem pod względem promocji

Foto: LAS VEGAS, NEVADA - DECEMBER 14: Kamaru Usman of Nigeria talk to Joe Rogan after his win during the UFC 245 event at T-Mobile Arena on December 14, 2019 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Emerytowany już zawodnik mieszanych sztuk walki Ben Askren uważa aktualnego mistrza wagi półśredniej UFC Kamaru Usmana (16-1) za najgorszego pod względem promocji w historii.

Jako przykład Askren podaje rywalizację Nigeryjczyka z Colbym Covingtonem (15-2), do której doszło w grudniu zeszłego roku na UFC 245.

Co prawda Usman wygrał tamtą walkę przez nokaut w piątej rundzie, ale zdaniem Askrena, nie wykorzystał szansy na zaistnienie w świadomości kibiców jako konkretny typ zawodnika:

“Uważam, że Usman jest najgorszym mistrzem pod względem promocji w historii mieszanych sztuk walki. Dla mnie to coś takiego: Colby Covington już jest najbardziej znienawidzonym zawodnikiem w UFC, prawda? I kiedy staje do walki z Usmanem, to jest coś na zasadzie: masz złego gościa, jak Covington i tylko wystarczy sprawiać wrażenie grzecznego chłopca, żeby kibice cię pokochali i byli za tobą, prawda?

Ale Usman nie potrafił zrobić nawet tego. Nie wiedział jak sie za to zabrać. Miał Colbyego, którego wszyscy nienawidzą, a sam nie potrafił być dobrym gościem. Nie wiedział jak to zrobić.”