Ben Askren chce walki z Khabibem: Zobaczmy kto jest najlepszym zapaśnikiem w MMA

Ben Askren (19-0, 1 N/C) po udanym debiucie w oktagonie największej organizacji MMA na świecie, kiedy to gali UFC 235 w Las Vegas poddał w pierwszej rundzie Robbiego Lawlera, celuje w super walkę z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem (27-0).

Amerykanin w rozmowie z dziennikarzami po ostatniej gali UFC w Londynie, na której był gościem specjalnym przyznał, że ma chrapkę na potencjalną walkę z gwiazdą UFC – Khabibem Nurmagomedovem, z którym chciałby zmierzyć się w limicie do 165 funtów:

„Jeśli w jakiś sposób uda mi się do tego doprowadzić, to będę chciał to zrobić. Uważam, że jestem jedną lub dwie walki od uzyskania tej możliwości.

W ogóle, to wiele rzeczy czyni tę walkę niesamowitą: świetna przeszłość, obaj jesteśmy niepokonani, USA i Rosja zawsze ze sobą rywalizowały, a na koniec pokazalibyśmy, kto jest najlepszym zapaśnikiem w MMA. Ta walka byłaby świetna!”

Obecnie Khabib Nurmagomedov odbywa 9-miesięczną karę zawieszenia za rozróbę, do której doprowadził po walce wieczoru gali UFC 229, na której najpierw poddał w czwartej rundzie Conora McGregora, a potem wyskoczył z oktagonu i zaatakował trenera Irlandczyka – Dillona Danisa.