MMA PLBellatorBellator zrobi walkę o tymczasowy pas wagi ciężkiej. Ryan Bader pozna swojego potencjalnego rywala

Bellator zrobi walkę o tymczasowy pas wagi ciężkiej. Ryan Bader pozna swojego potencjalnego rywala

Foto: Twitter/ Ryan Bader

Amerykańska organizacja Bellator MMA zrobi walkę o tymczasowy pas wagi ciężkiej. Pełnoprawnym mistrzem tej dywizji wagowej jest Ryan Bader, który dzierży także tytuł w niższej kategorii.

Wszystko przez to, że Ryan Bader nie bronił swojego tytułu mistrzowskiego od stycznia 2019 roku, kiedy to sięgnął po to trofeum po pokonaniu Cheicka Kongo.

Bellator zrobi walkę o tymczasowy pas wagi ciężkiej. Ryan Bader pozna swojego potencjalnego rywala

Minionej nocy “Darth” awansował do kolejnej rundy turnieju w dywizji półciężkiej Bellatora, po zdominowaniu i pokonaniu na pełnym dystansie Lyoto Machidy. To sprawa, że Bader ma już w planach kolejną walkę, tym razem w półfinale turnieju.

Scott Coker, czyli prezes Bellatora odniósł się do sytuacji w królewskiej dywizji na konferencji prasowej podsumowującej minioną galę:

“Ryan teraz ruszy do przodu w turnieju. Najprawdopodobniej przygotujemy teraz walkę o tytuł tymczasowy, którą ogłosimy w ciągu kilku tygodni. Może nawet już za tydzień będziemy mogli coś ogłosić w tej sprawie. Ale będziemy dążyć w tym kierunku.”

Jeśli faktycznie dojdzie do organizacji walki o tymczasowy tytuł, to będzie to pierwszy tego rodzaju pas mistrzowski w Bellatorze od 2014 roku. Wówczas tymczasowy pas w wadze lekkiej zdobył Will Brooks.

Zobacz także:

Kim jest Syntol? Przeciwnik Taxi Złotówy na MMA VIP 2!

Szymon Komandos już w czerwcu zadebiutuje w mieszanych sztukach walki.”Syntol” wystąpi w walce wieczoru drugiej edycji MMA VIP. Będzie to starcie z Szymonem ”Taxi Złotówą” Wrześniem.

Paweł Jóźwiak zainteresowany Materlą: Jest zawsze u nas mile widziany!

Michał Materla (29-8) po wielu latach współpracy pożegnał się z największą organizacją w naszym kraju. ”Cipao” aktualnie jest związany jedynie z EFM. Bez zaskoczenia wiele federacji będzie zainteresowanych walkami legendy KSW. Mamy już pierwszego chętnego. Mowa o… Fight Exclusive Night!

Walka Szpilka-Różański z nową datą! Będzie to starcie o pas w nowo powstałej wadze!

Jest nowa data! Gala KnockOut Boxing Night 15 odbędzie się ostatecznie dwudziestego drugiego maja. W walce wieczoru zobaczymy powrót Artura Szpilki (24-4, 16 KO). Pięściarz z Wieliczki zmierzy się z niepokonanym Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO).