MMA PLBellatorBellator z pierwszą galą we Francji już w październiku. Poznaliśmy najważniejsze walki

Bellator z pierwszą galą we Francji już w październiku. Poznaliśmy najważniejsze walki

Foto: Bellator MMA

Już 10 października w Paryżu odbędzie się gala Bellator MMA. Będzie to pierwsza gala dużej światowej organizacji, która będzie mieć miejsce we Francji.

MMA w ostatnich latach nie było uznawane za sport we Francji. Funkcjonowały co prawda organizacje jak 100% Fight, lecz musiały działać na zmodyfikowanych zasadach. W 2016 roku prawdopodobnie z inicjatywy krajowej federacji judo wprowadzono kilka restrykcji we Francji. Zakazano choćby ground&pound czy używania łokci. Walki nie mogły też odbywać się w klatkach. Sytuacja zmieniła się jednak i od początku 2020 roku MMA ponownie jest “legalne” we Francji, już pod jurysdykcją miejscowej federacji bokserskiej.

Gala odbędzie się w AccorArena. Obiekt może pomieścić ok. 16 tysięcy widzów, ale na najbliższej gali będzie mogło się pojawić maksymalnie 5 tysięcy fanów.

W co-main evenciewystąpi reprezentant gospodarzy Cheick Kongo (30-10-2, 1 N/C). Niedawny pretendent do pasa wagi ciężkiej zmierzy się z Timem Johnsonem (14-6) w rewanżowym pojedynku. Pierwsza walka miała miejsce dwa lata temu na gali Bellator 208. Kongo wygrał wtedy w nieco ponad minutę.

Na gali zobaczymy też Michaela “Venoma” Page’a (17-1). Niezwykle efektowny “MVP” ma obecnie serię trzech zwycięstw. Tym razem czeka go jednak ciężkie wyzwanie. Jego rywalem w walce wieczoru paryskiej gali będzie bowiem mistrz Cage Warriors, niepokonany Szkot Ross Houston (8-0, 1 N/C).

Zobacz także:

Jan Błachowicz o wypłacie za pierwszą walkę w MMA: Byłem grubo w plecy

Jan Błachowicz już niedługo stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej największej organizacji MMA na świecie, ale początek jego przygody z tym sportem nie był łatwy. Polak w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl opowiedział o wypłacie, jaką otrzymał za pierwszą walkę stoczoną w MMA.

Zawodnik WOTORE o Popku: Moim zdaniem to pozer

Nowy zawodnik organizacji WOTORE wypowiedział się o gwieździe FAME MMA Popku Monsterze. Uczestnik zbliżającej się gali WOTORE 3 przyznał, że chętnie skrzyżowałby rękawice z muzykiem-celebrytą.