MMA PLBellatorBellator MMA vs. RIZIN: Patrico Pitbull pokonał Klebera Koike Erbsta na pełnym dystansie w starciu mistrzów

Bellator MMA vs. RIZIN: Patrico Pitbull pokonał Klebera Koike Erbsta na pełnym dystansie w starciu mistrzów

Patricio “Pitbull” Freire (35-5) pokonał Klebera Koike Erbst (31-6-1) na pełnym dystansie w co-main evencie gali Bellator MMA vs. RIZIN.

Bellator MMA vs. RIZIN Patricio Pitbull
Foto: TVP Sport

Spokojny początek pojedynku. Koike Erbst próbował wkręcić się po nogę rywala. “Pitbull” z kolei zamykał rywala pod linami i atakował mocnymi ciosami. Potem przewrócił też przeciwnika. Mistrz RIZIN a zarazem były mistrz KSW sporo kopał, ale w stójce nadal przeważał jego rywal. Koike Erbst w dalszej części rundy był jednak bardziej aktywny. W ostatnich sekundach rundy popisał się też efektownym rzutem.

“Pitbull” znowu spychał rywala w kierunku narożnika. Nie zadawał jednak zbyt wielu ciosów. Popisał się kilkoma mocnymi lowkickami. Koike Erbst też wyprowadzał sporo kopnięć, ale często nie dochodziły on e do celu. Ciosy “Pitbulla” zdawały się znacznie mocniejsze. Jeden z nich zatrząsnął nieco reprezentującym Japonię Brazylijczykiem. W okolicach łuku brwiowego Koike Ebsta pojawiło się też rozcięcie.

Na początku trzeciej rundy walka znalazła się w parterze. “Pitbull” szybko uciekł jednak z tej pozycji i okopywał leżącego rywala. Koike Erbst nie zamierzał wracać do stójki, ale w końcu sędzia Jason Herzog to nakazał. Mistrz RIZIN popisał się kilkoma dobrymi kopnięciami a potem efektownie przewrócił przeciwnika. I tym razem Freire dość szybko wrócił jednak na nogi. Mistrz Bellatora miał jednak problem z aktywny przeciwnikiem. Pojedynek raz jeszcze znalazł się w parterze, ale tym razem to “Pitbull” był na górze. Koike Erbst nawet z pleców zadawał jednak sporo ciosów. Potem Freire wstał i podobnie jak wcześniej okopał nieco przeciwnika.

Po raz kolejny podczas gali w Saitamie o wyniku musieli zdecydować sędziowie. Jednogłośnie pojedynek wygrał “Pitbull”.

Zobacz także:

Dricus wystąpi na numerowanej gali! Były mistrz KSW zmierzy się z kolejnym dużym nazwiskiem!

Długo nie musieliśmy czekać na poznanie szczegółów odnośnie kolejnej walki Dricusa Du Plessisa (18-2) w największej organizacji na świecie. Były mistrz KSW wystąpi czwartego marca na numerowanej gali UFC 285 w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie Derek Brunson (23-8). Amerykanin znajduje się na piątej pozycji w oficjalnym rankingu amerykańskiego giganta.

Mistrz KSW Phil De Fries nominowany do nagrody Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022

Phil De Fries, mistrz KSW wagi ciężkiej, został nominowany w plebiscycie BBC na Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis