MMA PLBellatorBellator MMA vs. RIZIN: Kyoji Horiguchi rozbił rywala i pewnie wygrał. Pokonał Ougikubo po raz trzeci [WIDEO]

Bellator MMA vs. RIZIN: Kyoji Horiguchi rozbił rywala i pewnie wygrał. Pokonał Ougikubo po raz trzeci [WIDEO]

Kyoji Horiguchi (31-5) pokonał Hiromasę Ougikubo (25-7-2) jednogłośną decyzją na gali Bellator MMA vs. RIZIN w Saitamie.

Bellator MMA vs. RIZIN: Kyoji Horiguchi

Od początku Horiguchi pokazywał dobrą szybkość, Dobrze unikał też ciosów rywala. Ougikubo w końcu zdołał złapać go w narożniku, ale były mistrz RIZIN i Bellatora odwrócił pozycję. Pojedynek długo toczył się w klinczu, gdzie zawodnicy siłowali się. Po krótkim okresie walki w stójce Horiguchi złapał rywala za nogę i wepchnął go w narożnik. Tu dwukrotnie zaatkował kolanem. Po zerwaniu klinczu Ougikubo trafił mocnym kopnięciem. Horiguchi wyciął go zaś potężnym lowkickiem. Potem poprawił ciosami. Były pretendent do pasa UFC ruszył do mocnego ground&pound przy linach, ale gong kończący rundę uratował jego rodaka.

W drugiej rundzie Horiguchi błyskawicznie ruszył na rywala. Okopywał jego nogę a potem kontrolował go w klinczu w narożniku. Udało mu się efektownym rzutem przewrócić przeciwnika. Potem Horiguchi znalazł się także z plecami oponenta. Ougikubo miał ogromne kłopoty. Rywal raz jeszcze znalazł się za jego plecami. W końcu zdołał odwrócić pozycję, ale wciąż nie był zbyt aktywny. Mimo wszystko zadał kilka ciosów.

Trzecia odsłona zaczęła się rewelacyjnie dla Horiguchiego. Szybko trafił rywala lewym sierpowym. Nokdaun! Zaczął męczyć przeciwnika w parterze. Przez pewien czas oglądaliśmy ciekawą kulankę, w której obaj zawodnicy walczyli o jak najlepszą pozycję. Lepiej z tego wyszedł Horiguchi, który znalazł się ostatecznie na górze. Z kolei Ougikubo był skazany na przyjmowanie kolejnych ciosów. Zwycięzca RIZIN Grand Prix 2021 był bezradny i widać było, że ciężko przeciwstawić mu się przeciwnikowi. Mimo wszystko na minutę przed końcem zdołał wstać. Szybko Horiguchi ponownie skontrolował go. Na twarzy Ougikubo pojawiło się też sporo krwi.

Tym razem sędziowie byli jednogłośni. Wygrał oczywiście Kyoji Horiguchi.

W przeszłości zawodnicy ci spotkali się dwukrotnie. W 2013 roku jeszcze na gali Shooto Horiguchi wygrał przez poddanie w drugiej rundzie. Z kolei w 2018 roku już w RIZIN ponownie ten sam zawodnik okazał się lepszy, tym razem jednak na pełnym dystansie. W rywalizacji jest już więc 3-0 dla Horighuchiego.

Zobacz także:

Dricus wystąpi na numerowanej gali! Były mistrz KSW zmierzy się z kolejnym dużym nazwiskiem!

Długo nie musieliśmy czekać na poznanie szczegółów odnośnie kolejnej walki Dricusa Du Plessisa (18-2) w największej organizacji na świecie. Były mistrz KSW wystąpi czwartego marca na numerowanej gali UFC 285 w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie Derek Brunson (23-8). Amerykanin znajduje się na piątej pozycji w oficjalnym rankingu amerykańskiego giganta.

Mistrz KSW Phil De Fries nominowany do nagrody Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022

Phil De Fries, mistrz KSW wagi ciężkiej, został nominowany w plebiscycie BBC na Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis