MMA PLBellator“Bellator ma lepszych zawodników w wadze półciężkiej” – były rywal Jana Błachowicza porównuje UFC i Bellatora

“Bellator ma lepszych zawodników w wadze półciężkiej” – były rywal Jana Błachowicza porównuje UFC i Bellatora

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Były rywal Jana Błachowicza uważa, że organizacja Bellator MMA ma lepszych zawodników w wadze półciężkiej niż UFC. Umniejsza on tym samym sukces, jaki osiągnął Polak, który został pierwszym zawodnikiem w historii naszego kraju, który sięgnął po pas mistrzowski UFC w dywizji męskiej (pierwszą i jedyną Polką była Joanna Jędrzejczyk).

Corey Anderson, bo o nim mowa uważa bowiem, że aktualnie Bellator MMA dysponuje lepszą obsadą dywizji półciężkiej niż UFC.

“Bellator ma lepszych zawodników w wadze półciężkiej” – były rywal Jana Błachowicza porównuje UFC i Bellatora

W rozmowie z MMAfighting.com, Anderson wspomina zwycięstwo decyzją nad Janem Błachowiczem i argumentuje nim swoją zdanie na temat dywizji półciężkiej.

Amerykanin zapomniał jednak o istotnym szczególe – rewanżu między nimi, który zakończył się tak:

Jan Blachowicz KO Corey Anderson GIFS | Sherdog Forums | UFC, MMA & Boxing  Discussion

“Na ten moment Bellator ma przewagę nad UFC w dywizji półciężkiej. Mamy lepszych zawodników. Zobacz na UFC – Jon Jones odszedł, a teraz nie mają kim budować dywizji półciężkiej. Przychodzą jacyś młodzi zawodnicy, a weterani, którzy dołączają do UFC mają przeszłość w Bellatorze. Zobaczcie na mnie. Ja byłem numerem 4 jak odchodziłem z UFC. Byłem jedynym, który nie walczył z Jonesem i Reyesem. Pokonałem wcześniej Błachowicza i Anthony’ego Smitha. A gdzie teraz jest Anthony Smith? Właśnie wygrał pierwszy raz od dawna i to z jakimś gościem spoza rankingu.

My mamy Anthony’ego Johnsona, mamy Yoela Romero. Obaj walczyli o pasy UFC. Mamy mnie, mamy Nemkova, który właśnie pokonał Ryana Badera. Mamy Phila Davisa. Mamy wszystkich, którzy walczyli o najwyższe cele w UFC.

Dana White zawsze będzie powtarzał, że ma najlepszych zawodników na świecie, ale jeśli chodzi o dywizję półciężką, to Bellator jest teraz wyżej.”

A Wy jak uważacie – waga półciężka jest mocniejsza w UFC czy w Bellatorze?

Zobacz także:

Daniel Skibiński wolnym agentem! ”Skiba” chce podążyć śladami Gamrota!

Daniel Skibiński (16-5) wolnym agentem! ”Skiba” zamierza sprawdzić swoją wartość na rynku. 30-latek ma nadzieje, że już niebawem dostanie szansę w największej organizacji na świecie. Daniel chciałby podążać śladami swojego kolegi Mateusza Gamrota (17-1).

Ruszyła sprzedaż PPV na KSW 58. Polski gigant nie zaskoczył ceną

Ruszyła sprzedaż PPV na KSW 58. Już 30 stycznia organizacja KSW powróci ze swoim kolejnym wydarzeniem. Galę KSW 58 będzie można oglądać wyłącznie w systemie PPV.