MMA PLArchiwumBellatorBellator 299: Piotr Niedzielski przegrywa kolejną walkę w Bellatorze. Brat Zabita poddał go w 2. rundzie [WIDEO]

Bellator 299: Piotr Niedzielski przegrywa kolejną walkę w Bellatorze. Brat Zabita poddał go w 2. rundzie [WIDEO]

Piotr Niedzielski (17-7) przegrał przez poddanie w drugiej rundzie z Khasanem Magomedsharipovem (9-0) na gali Bellator 299 w Dublinie.

Bellator 299 Piotr Niedzielski

Początek walki był dość spokojny. Obaj zawodnicy stali dość daleko od siebie. Magomedsharipov złapał Polaka w klinczu i docisnął do siatki. Potem wykonał dobry rzut i sprowadził walkę do parteru. Dagestańczyk dobrze kontrolował pozycję przez kilkadziesiąt sekund. Potem na chwilę odpuścił co pozwoliło Niedzielskiemu wstać. Zawodnicy wymieniali niskie kopnięcia. “Niedziela” próbował też rzucać obszerne ciosy. Pod koniec rundy Magomedsharipov dobrze wszedł w tempo i raz jeszcze obalił.

Niepokonany zawodnik dobrze operował kopnięciami. W kontrze na kopnięcie Polaka udało mu się ponownie sprowadzić walkę do parteru. Tu “Niedziela” próbował co prawda gilotyny, ale bez powodzenia. Magomedsharipov kontrolował sytuację w klatce. Brat byłego zawodnika UFC zajął pozycję boczną i przeszedł do duszenia. Trójkąt rękoma okazał się na tyle skuteczny, że po kilku sekundach Polak musiał odklepać.

Khasan Magomedsharipov pozostaje więc wciąż niepokonany w zawodowej karierze. To młodszy brat byłego czołowego zawodnika UFC Zabita Magomedsharipova, który musiał przerwać karierę z powodów zdrowotnych. Khasan zanotował właśnie czwarte zwyciętwo w Bellatorze.

Piotr Nidzielski to były mistrz kategorii lekkiej Babilon MMA. Reprezentant Czerwonego Smoka niespodziewanie udanie zadebiutował w Bellatorze pokonując Pedro Carvalho. Niestety potem Polak przegrał trzy kolejne walki – z Richiem Smullenem, Yvesem Landu i dziś – z Khasanem Magomedsharipovem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis