MMA PLBellatorBellator 291: Piotr Niedzielski przegrywa po bliskiej walce. Zdecydowały nieudane próby gilotyny

Bellator 291: Piotr Niedzielski przegrywa po bliskiej walce. Zdecydowały nieudane próby gilotyny

Piotr Niedzielski (17-5) przegrał z Richiem Smullenem (10-2-1) niejednogłośną decyzją podczas gali Bellator 291 w Dublinie.

Bellator 291 Piotr Niedzielski

Bardzo spokojny początek pojedynku. Niedzielski zablokował kilka kopnięć a sam efektywnie atakował na tułów. W okolicach połowy rundy walka przeniosła się do parteru. Na szczęście to Polak znalazł się na górze. Smullen stosunkowo szybko zdołał jednak się podnieść. Irlandczyk wyprowadzał sporo ciosów, które w większości nie dochodziły jednak do celu. “Niedziela” z kolei pokazywał , że ma świetny timing. Dobrze wszedł w tempo i obalił rywala w końcówce rundy.

Smullen zaczął drugą rundę od presji. Wkrótce potem Irlandczyk wpadł jednak w pułapkę polskiego zawodnika. Niedzielski zapiął bowiem duszenie gilotynowe. Polak trzymał dość długo, ale w końcu musiał odpuścić. Smullen znalazł się na górze i sam próbował tej samej techniki. Potem reprezentant gospodarzy znalazł się za plecami Niedzielskiego pod siatką. Zawodnik Czerwonego Smoka próbował wydostać się z niekorzystnej sytuacji, ale Smullen kontrolował go i obijał z góry. W końcówce rundy w ruch poszły też jego łokcie.

Przyszedł czas na decydującą, trzecią rundę. Po raz kolejny Niedzielski spróbował gilotyny. Były mistrz Babilon MMA trzymał uchwyt długo, ale i tym razem rywal się wybronił. Smullen będąc z góry kontrolował i zadawał krótkie ciosy. Irlandczyk umiejętnie nie pozwalał Polakowi wstać. W końcówce miał nawet pozycję boczną. Kontrolę utrzymał do końca pojedynku.

Decyzja sędziów była niejednogłośna. Pierwszy sędzia punktował 29-28 dla Smullena, drugi 29-28 dla Niedzielskiego, w końcu trzeci niestety 29-28 dla Smullena i to Irlandczyk został zwycięzcą pojedynku.

Zobacz także:

Gala KSW Colosseum 2 bez freaków poza jednym wyjątkiem? Lewandowski zabiera głos!

Już trzeciego czerwca odbędzie się hitowa gala KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym. Martin Lewandowski w rozmowie z portalem InTheCage.pl został zapytany czy orgnizacja przewiduje na te wydarzenia starcia freak fightowe. Jeden z właścicieli KSW zapewnił, że nie będą korzystać z takich zawodników poza jednym możliwym wyjątkiem.

Wielki turniej OKTAGON MMA z milionem euro w puli. Zawalczy w nim Polak!

Czeska organizacja OKTAGON MMA przygotowała coś specjalnego. 16-osobowy turniej z pulą w wysokości miliona dolarów. Już 4 marca odbędzie się pierwsza runda. Wśród uczestników znalazł się też reprezentant Polski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis