MMA PLBellatorBellator 282: Gegard Mousasi stracił pas. Johnny Eblen zdominował go i został nowym mistrzem [WIDEO]

Bellator 282: Gegard Mousasi stracił pas. Johnny Eblen zdominował go i został nowym mistrzem [WIDEO]

Johnny Eblen (12-0) zdominował Gegarda Mousasiego (49-8-2) w walce wieczoru gali Bellator 282 w Uncasville i zdobył pas wagi średniej.

Bellator 282 Gegard Mousasi

Eblen rozpoczął pojedynek od kilku niskich kopnięć. Amerykanin dobrze trafił podwójnym lewym. Potem potężnie przymierzył też prawą ręką. Mousasi wyraźnie odczuł ten cios i ratował się zejściem do nóg. Ostatecznie jednak walkę do parteru sprowadził Eblen. “Human Cheat Code” starał się skontrolować mistrza. Choć ten się podniósł to efektownym wyniesieniem ponownie “sprowadził go na ziemię”. Doświadczony Mousasi dobrze odwróci pozycję a potem wstał, ale zajęło mu to sporo czasu.

Mousasi szedł do przodu i szukał mocnego ciosu. Po raz kolejny dał się jednak sprowadzić rywalowi. Eblen zajął pozycję boczną. Potem mistrz poszukał przetoczenia, ale pretendent mądrze ją skontrował. Eblen pod siatką złapał za obie nogi rywala i usadził go na macie. Po powrocie do stójki Mousasi dalej wywierał presję, stosował sporo lowkicków. Oponent w kontrze był jednak bardzo groźny.

W swoich akcjach Eblen był zdecydowanie bardziej eksplozywny. Mousasi z kolei wyglądał na usztywnionego. Czempion przede wszystkim korzystał z niskich kopnięć starając się zmniejszyć mobilność rywala. Był też bardziej nastawiony na kontrę. Z drugiej strony jednak raz po raz prawa ręka Eblena dochodziła do szczęki Holendra.

Walka weszła w tzw. fazę rund mistrzowskich. Mousasi spróbował okrężnego kopnięcia, ale rywal wykorzystał to, aby go obalić. “Dreamcatcher’ po raz kolejny w tej walce został usadzony na macie. Eblen zaszedł za plecy rywala. Mistrzowi sporo czasu zajął powrót na nogi, ale w końcu się to udało. Wkrótce jednak Eblen ponownie sprowadził walkę do parteru.

Mousasi wywierał presję i bił ciosy proste. Nie zapominał też o lowkickach. Eblen szukał obszernych ciosów a na trzy minuty przed końcem pojedynku ruszył po obalenie. “Human Cheat Code” mądrze utrzymywał rywala w parterze. W pewny momencie znalazł się za plecami mistrza. Bezradny Mousasi bił ciosy do tyłu, ale nie mógł zrobić wiele więcej.

Sędziowie punktowi byli zgodni. Wszyscy punktowali tak samo – 50-45 dla nowego mistrza. Johhny Eblen zdobył pas wagi średniej!

Zobacz także:

Po 8 latach wraca MMA Attack! Klimatyczny zwiastun nadchodzącej gali!

Po ośmiu latach przerwy na rynek sportów walki wraca MMA Attack! Organizacja opublikowała trailer, zapowiadający 4. galę spod wspomnianego szyldu. Nadchodzące wydarzenie odbędzie się 24 września w Będzinie.

Nate Diaz chce walki z youtuberem, a Dana White zdradził jaki ma dla niego plan

Nate Diaz chce zwolnienia z UFC i walki z popularnym amerykańskim youtuberem Jakiem Paulem. Gwiazdor światowego MMA ma zamiar opuścić amerykańskiego giganta i podjąć się medialnego wyzwania pięściarskiego!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis