MMA PLBellatorBellator 279: Patchy Mix dzięki parterowej kontroli pokonał Horiguchiego i awansował do półfinału Grand Prix [WIDEO]

Bellator 279: Patchy Mix dzięki parterowej kontroli pokonał Horiguchiego i awansował do półfinału Grand Prix [WIDEO]

Patchy Mix (16-1) pokonał Kyojiego Horiguchiego (29-5) jednogłośną decyzją w ćwierćfinale Grand Prix wagi koguciej na gali Bellator 279.

Bellator 279 Patchy Mix

Horiguchi krążył wokół rywala na początku pojedynku. Już w pierwszej minucie Mix zdołał wpiąć się za jego plecy. Zrobił to w stójce, ale po kilkudziesięciu sekundach ściągnął też Japończyka na matę. Mix był dobrze wpięty i szukał okazji do poddania doświadczonego przeciwnika. W ten sposób Amerykanin kontrolował sytuację do końca pierwszej rundy.

Japończyk był lotny na nogach. Mistrz RIZIN a zarazem były czempion Bellatora raz po raz doskakiwał do rywala z kopnięciami i starał się pozostawać nieuchwytny. Czasem dokładał też obszerne ciosy. Mix nie byl jednak całkiem bierny i szukał swoich okazji do kontry.

Mix na początku trzeciej rundy próbował narzucić większą presję. Miał jednak problem z ruchliwością rywala. Horiguchi regularnie dopadał z kolejnymi ciosami. W połowie rundy Mix dopadł jednak przeciwnika pod siatką. Amerykanin szybko znalazł się za plecami oponenta. Umiejętnie poprawiał pozycji i próbował przełożyć rękę pod jego brodą. Horiguchi zdołał jednak w końcówce się wyswobodzić kończąć rundę na górze.

Niezwykle mobilny Japończyk świetnie wyglądał w stójce. Horiguchi musiał przezwyciężyć przewagę zasięgu przeciwnika, ale dzięki swojej szybkości robił to bardzo dobrze. Jednym z kopnięć wytrącił z równowagi Mixa. Sam Amerykanin kilkukrotnie też jednak trafił, głównie ciosami prostymi i lowkickami. Trafił też kolanem doskakującego przeciwnika. W okolicach łuku brwiowego Japończyka pojawiła się krew.

Mix szybko ruszył na rywala na początku rundy piątej. Dopadł go pod siatką i tak jak i wcześniej zaszedł za jego plecy. “No Love” wpiął się w stójce stając się przysłowiowym plecakiem. Po dłuższym czasie udało mu się też ściągnąć Japończyka do parteru. Horiguchi zdołał dobrze się odwrócić, ale niezbyt długo był na górze. Po ładnym przetoczeniu Mix odzyskał bowiem kontrolę w parterze.

Pojedynek doszedł do decyzji sędziowskiej. Punktacja u wszystkich była identyczna – 48-47 dla Mixa.

Zwycięzca pojedynku zmierzy się w półfinale Grand Prix z Magomedem Magomedovem bądź Enrique Barzolą.

Zobacz także:

Będzie walka Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman! Za nami I Konfrontacja właścicieli przed starciem [WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że w końcu doczekamy się sfinalizowania konfliktu między dwoma właścicielami polskich organizacji mieszanych sztuk walki w klatce! Paweł Jóźwiak i Marcin Najman mają za sobą I Konfrontację przed ich planowanym starciem!

Bellator 278 – wyniki. Liz Carmouche nową mistrzynią. Kontrowersyjne przerwanie? [WIDEO]

W Honololu odbyła się gala Bellator 278. Była to pierwsza z dwóch gal Bellatora zaplanowana na Hawajach w ten weekend. Przerwanie w walce wieczoru wzbudziło jednak sporo kontrowersji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis