MMA PLBellatorBellator 277: Corey Anderson i Vadim Nemkov przypadkowo zderzyli się głowami. Grand Prix nierozstrzygnięte [WIDEO]

Bellator 277: Corey Anderson i Vadim Nemkov przypadkowo zderzyli się głowami. Grand Prix nierozstrzygnięte [WIDEO]

Corey Anderson (16-5, 1 N/C) i Vadim Nemkov (15-2, 1 N/C) przypadkowo zderzyli się głowami w co-main evencie gali Bellator 277. Był to finał Grand Prix i zarazem pojedynek mistrzowski w kategorii półśredniej. Turniej nie został jednak rozstrzygnięty, gdyż walka została uznana za nieodbytą.

Bellator 277 Corey Anderson

Nemkov rozpoczął pojedynek od niskich kopnięć. Dokładał do tego również ciosy proste. Anderson próbował wdać się w wymianę, ale został przyparty przez rywala do siatki. Zawodnicy wrócili na środek klatki. Anderson próbował sprowadzić, ale czterokrotny mistrz świata w sambo wybronił jego akcję. Pod koniec rundy Amerykanin miał udane akcje, ale sam również otrzymywał ciosy w kontrze.

Na początku drugiej rundy Anderson skrócił dystans i przyparł rywala do siatki. “Overtime” zszedł do nóg i obalił mistrza. W parterze Anderson pracował nad jak najlepszą pozycją, ale jego przeciwnik umiejętnie się bronił. Pretendent wciąż miał jednak dominującą pozycję. Spuścił kilka ciosów młotkowych. Po dłuższym czasie pod koniec rundy Nemkov zdołał się podnieść i sam podociskał nieco oponenta do siatki.

Trzecia runda zaczęła się od dobrych ciosów prostych Nemkova. Potem kombinacją dwóch ciosów odpowiedział Anderson. Amerykanin poszedł za akcją i zaliczył skuteczne obalenie. Były zawodnik UFC ponownie miał na plecach mistrza. Nemkov próbował co prawda gilotyny, ale próba ta został zneutralizowana. Anderson znalazł się za jego plecami. Potem dawny rywal Jana Błachowicza uzyskał nawet pozycję boczną. h

Pod koniec rundy popisał się potężnym ground&pound, którym okrutnie rozbijał przeciwnika. Sędzia postanowił wkroczyć do akcji i przerwał pojedynek. Główne rozcięcie zostało wywołane jednak przez zderzenie głowami. Nemkov nie był w stanie kontynuować pojedynku. Przypadkowe zderzenie głowami sprawiło, że walkę uznano za nieodbytą.

Zwycięzca tego pojedynku zgarnąłby czek na milion dolarów za zwycięstwo w 8-osobowym Grand Prix. Czek ten jednak będzie musiał poczekać do starcia rewanżowego. W drodze do finału Nemkov pokonał Phila Davisa i Juliusa Anglickasa , zaś Anderson odprawił przed czasem Dovletdzhana Yagshimuradova i Ryana Badera.

Zobacz także:

Polsko-chorwackie starcie w wadze półciężkiej dodane do karty KSW 70 w Łodzi

Dwóch zawodników z rankingu wagi półciężkiej zmierzy się na gali KSW 70 w łódzkiej Atlas Arenie. Były pretendent do pasa, Ivan Erslan (11-1 1NC, 7 KO, 1 Sub), podejmie 28 maja znanego z piekielnie mocnego ciosu Polaka, Rafała Kijańczuka (10 KO).

Co za walka! Neil Magny vs Shavkat Rakhmonov w rozpisce czerwcowej gali UFC

Świetny pojedynek w kategorii półśredniej został dodany do rozpiski czerwcowej gali UFC! Kibice zobaczą starcie Neil Magny vs Shavkat Rakhmonov!

Mateusz Gamrot wskazał kandydatów na rywali. Bardzo mocne nazwiska, w tym były mistrz!

Mateusz Gamrot, czyli czołowy zawodnik wagi lekkiej UFC był gościem wczorajszego programu o sportach walki sensu stricte Koloseum na Polsat Sport. Tam wypowiadał się o potencjalnym kolejnym rywalu w UFC. Padały bardzo mocne nazwiska!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis