MMA PLBellatorBellator 268: Vadim Nemkov zdominował rywala i poddał go kimurą [WIDEO]

Bellator 268: Vadim Nemkov zdominował rywala i poddał go kimurą [WIDEO]

Vadim Nemkov (15-2) poddał Juliusa Anglickasa (10-2) w czwartej rundzie walki wieczoru gali Bellator 268. Rosjanin obronił pas wagi półciężkiej i jednocześnie awansował do finału Grand Prix.

Nemkov dobrze celował prostymi. Anglickas trafił go jednak palcem w oko co spowodowało krótką przerwę. W wymianie Litwin trafił mocno prawym sierpowym co sprawiło, że mistrz się zachwiał. Nemkov szybko zdecydował się na przeniesienie walki do parteru. Rosjanin mocno bił z góry, przede wszystkim łokciami. Po dłuższym czasie Anglickas zdołał jednak wstać. Nemkov trafił bezpośrednim lewym. Mistrz wyglądał znacznie lepiej w stójce zadając znacznie więcej ciosów.

Rosjanin pokazywał znakomitą szybkość. Pracował ciosami i kopnięciami. Nemkov przeszedł do klinczu i efektownie rzucił pretendentem. Panujący mistrz wagi półciężkiej ponownie obijał rywala z góry. Nemkov miał miażdżącą przewagę. Potworne ground&pound zostawiało ślady na twarzy rywala.

Po nieco ponad dwudziestu sekundach rundy trzeciej Nemkov ruszył po obalenie za jedną nogę. Bez większych problemów przewrócił przeciwnika. Mistrz szukał miejsca do zadawania ciosów, straszył też balachą. Nieudana próba sprawiła, że to Anglickas znalazł się z góry. Litwin szybko stracił jednak przewagę. Nemkov ponownie zajął dominującą pozycję w parterze i konsekwentnie rozbijał przeciwnika. W końcówce rundy szukał też znowu balachy.

Znowu bez trudności mistrz obalił pretendenta. Nemkov dalej obijał przeciwnika. Po dłuższym czasie wykluczył rękę rywala i wzmocnił swoje ground&pound. Rosjanin próbował americany. Potem jednak po drugiej stronie przeszedł do kimury i w ten sposób poddał przeciwnika.

Nemkov awansował do finału Grand Prix wagi półciężkiej, gdzie jego przeciwnikiem będzie zwycięzca drugiego półfinału – Corey Anderson (16-5).

Zobacz także:

Bellator 268 – wyniki

Kolejna gala Bellator MMA odbędzie się w Phoenix. Główną atrakcją będą tam dwa starcie półfinałowe Grand Prix wagi półciężkiej.

ONE Championship: First Strike. Co za kopnięcie! Superbon mistrzem po piekielnym nokaucie na Petrosyanie [WIDEO]

W Singapurze odbyła się gala ONE Championship: First Strike. Tym razem azjatycki gigant zorganizował wydarzenie oparte na walkach kickbokserskich. Poznaliśmy też pierwszego mistrza kategorii piórkowej. Stało się to w sposób naprawdę spektakularny i brutalny!