MMA PLBellatorBellator 238: Cris Cyborg demoluje Julię Budd i przechodzi do historii. Czwarty pas Brazylijki! [WIDEO]

Bellator 238: Cris Cyborg demoluje Julię Budd i przechodzi do historii. Czwarty pas Brazylijki! [WIDEO]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Cristiane “Cyborg” Justino (22-2, 1 N/C) zdominowała i pokonała przed czasem Julię Budd (13-3)  w walce wieczoru gali Bellator 238 w Inglewood.

Stawką pojedynku był pas kategorii piórkowej. Dla Budd była tojuż  czwarta obrona tytułu mistrzowskie. Cyborg debiutowała zaś w Bellatorze i stała przed szansą na zdobycie pasa mistrzowskiego w czwartej dużej organizacji. Wcześniej bowiem Brazylijka była bowiem mistrzynią Strikeforce, Invicta FC oraz UFC. Dzisiejszego wieczoru dołożyła ona więc do kolekcji kolejny tytuł i dokonała rzeczy absolutnie niespotykanej w żeńskim MMA.

Cyborg zaczęła od ataku. Po kilku ciosach Brazylijki przeniósł się do klinczu. Budd dociskała rywalkę do siatki. Walka wróciła na środek, lecz długo nie pozostałą w tej płaszczyźnie. Justino przewróciła rywalkę. Nie kontrolowała jej długo i wkrótce potem oglądaliśmy kolejny klincz, w którym początkowo przeważała Budd. Kanadyjka dała się jednak odwrócić. Na rozerwaniu przyjęła od rywalki kilka mocnych ciosów. Przy kolejnym ataku Cyborg poślizgnęła się przez co znalazła się na plecach. Budd zajęła pozycję z góry, lecz miała problem z kontrolą rywalki. Później Kanadyjka dopuściła się faulu trafiając kolanem na głowę w parterze. Po wznowieniu walki Cyborg posłała mistrzynię na deski prawym prostym. Justino atakowała przeciwniczkę z góry, lecz nie zdołała jej skończyć.

Kolejną rundę Cyborg również zaczęła mocno. Najpierw ciosy a następnie kontrola walki w klinczu. Kolejne zwarcie również było na korzyść Brazylijki. Doświadczona Justino raz po raz trafiała przeciwniczkę mocnymi ciosami. Długimi fragmentami walka prowadzona była w klinczu. Później w stójce na potężny lowkick Brazylijki Kanadyjka odpowiedziała wysokim kopnięciem. Cyborg w klinczu rozbijała rywalkę pięściami i kolanami. W końcówce rundy Budd próbowała obalenia za jedną nogę, lecz przypłaciła to dwoma mocnymi kopnięciami na korpus.

Dość szybko w trzeciej rundzie walka trafiła ponownie do klinczu. Choć tym razem to początkowo Budd dociskała, szybko sytuacja się odwróciła. Kanadyjka później jednak ponownie odzyskała pozycję dominującą w klinczu. W końcu zawodniczki wróciły na środek.  Cyborg atakowała ciosami a później przewróciła mistrzynię. Brazylijka okopywała rywalkę i szukała miejsca do ataku. Udało się jej zająć pozycję boczną. Atakowała łokciami i kolanami. W końcówce rundy uzyskała nawet dosiad, lecz nie miało wystarczająco dużo czasu, aby w pełni wykorzystać sytuację.

Walka weszła w tzw. fazę rund mistrzowskich. Cyborg po minucie znacznie wzmocniła tempo. Wyprowadzała potężne lowkicki i ciosy.Grad uderzeń nie spotkał się z odpowiedzią i sędzia w końcu przerwał walkę.

Cris Cyborg i jej tytuły mistrzowskie:

  • Strikeforce – 2009-2012
  • Invicta FC – 2013-2017
  • UFC – 2017-2018
  • Bellator – 2020 –