MMA PLNajnowszeBellatorBellator 222: Juan Archuleta brutalnie nokautuje Eduardo Dantasa! [WIDEO]

Bellator 222: Juan Archuleta brutalnie nokautuje Eduardo Dantasa! [WIDEO]

Juan Archuleta (23-1) w spektakularny sposób pokonał Eduardo Dantasa (21-7)podczas gali Bellator 222 w Madison Square Garden.

Bellator 222 Archuleta Dantas

Walka zaczęła się dość spokojnie. Archuleta kilkukrotnie próbował skracać dystans i wpadać z ciosami. Rywal jednak dobrze pracował na nogach i sam też oddawał. Dantas trafił m.in. obrotowym backfistem. Archuleta w połowie rundy obalił rywala. Nie skontrolował go na macie jednak dociskał do siatki. “Spaniard” trzymał przeciwnika i kolanami obijał jego nogi. Na pół minuty przed końcem rundy walka wróciła na środek klatki.

Już w pierwszych sekundach kolejnej rundy Archuleta trafił w kilku szarżach. Zawodnik później również powtarzał takie ataki. Doprowadziło to w końcu do klinczu. Dantas zdołał obrócić rywala pod siatką. W końcu klincz jednak został zerwany. Dantas zajął środek klatki. Brazylijczyk kilkukrotnie wyprowadzał kopnięcia. Później jednak kolejną skuteczną szarże przypuścił Archuleta. Tuż przed koncem rundy zawodnik ten dał się zepchnąć pod siatkę. Archuleta uniknął ciosu przeciwnika i w kontrze trafił idealnie. Dantas padł nieprzytomny na deski. Oficjalny czas zakończenia walki – 4:59 w drugiej rundzie!

To już 18. z rzędu zwycięstwo Archulety. Pięć z nich zostało odniesionych w klatce Bellatora.