Bellator 214: Juan Archuleta wygrywa z Rickym Bandejasem na pełnym dystansie

Foto: Juan Archuleta
Foto: Juan Archuleta

Juan Archuleta (22-1) pokonał na pełnym dystansie Ricky’ego Bandejasa (11-2) podczas gali Bellator 214 w Inglewood.

Już po kilkunastu sekundach pojedynku Arachuleta ruszył po obalenie. Choć rywala był w stanie wstać to „Hiszpan” wciąż kontrolował go zapaśniczo pod siatką.W końcu zawodnicy wrócili na środek. Archuleta był niezwykle mobilny i raz po raz doskakiwał z mocnym ciosem. Raz dał się trafić jednak mocnym kopnięciem na głowę. Bandejas wciąż pozostawał też groźny. Pod koniec rundy Archuleta ponownie obalił rywala, jednak nie był w stanie go skontrolować.

W kolejnej rundzie Archuleta pozostawał wciąż aktywny ruszając z krótkimi szarżami.  Zawodnik ten zdołał w końcu docisnąć rywala do siatki. Później zawodnicy wrócili jednak na środek klatki. Choć Bandejas zajmował jej środek to nie wyprowadzał zbyt wielu ciosów. Najgroźniejsze w jego wykonaniu były pojedyncze kopnięcia.  Na pół minuty przed końcem rundy Archuleta ponownie skontrolował przeciwnika pod siatką.

Po kilkudziesięciu sekundach trzeciej rundy Archuleta ruszył po klincz. Próba obalenia została jednak zablokowana. Później Bandejas trafił też potężnym kolanem na głowę. Archuleta jednak się tym nie zraził i ruszył po kolejne obalenie a następnie kontrolę w klinczu. Gdy po dłuższym czasie został on rozerwany walka wróciła na środek klatki.Bandejas starał się jeszcze ruszyć do ataku. Archuleta wciąz jednak wykazywał dużą aktywność.

Wszyscy sędziowie punktowali tę walkę identycznie – 29-28 dla Juana Archulety. Zawodnik ten ostatniej porażki doznał w marcu 2015 roku i od tego czasu wygrał 17 kolejnych walk.