MMA PLBez kategoriiBellator 194: Patricky “Pitbull” Freire pokonuje Dereka Camposa przez TKO w 1. rundzie [WIDEO]

Bellator 194: Patricky “Pitbull” Freire pokonuje Dereka Camposa przez TKO w 1. rundzie [WIDEO]

Foto: MMAMania

Patricky Freire (19-8) pokonał Dereka Camposa (19-7) przez techniczny nokaut w 1. rundzie w co-main evencie gali Bellator 194.

W pierwszej rundzie Campos kontrolował środek oktagonu, jednak to “Pitbull” częściej trafiał. Freire umiejętnie atakował też umiejętnie lowkickami. W jednej z akcji Brazylijczyk przyjął mocny cios, jednak odpowiedział w kontrze i naruszył przeciwnika. Trafił jeszcze Camposa kilkoma ciosami i ostatecznie zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Było to drugie starcie obu zawodników. Poprzednie miało miejsce w kwietniu 2014 roku na gali Bellator 117, w nim również przez techniczny nokaut wygrał “Pitbull”, tyle, że w drugiej rundzie.

Patricky to starszy brat Patricio, czyli obecnego mistrza kategorii piórkowej Bellator MMA. Patricky natomiast rywalizuje w kategorii lekkiej. W czerwcu 2016 walczył o pas wagi lekkiej z Michaelem Chandlerem (17-4) na gali Bellator 157, jednak przegrał przez nokaut w 1. rundzie. Obecnie posiada serię 3 zwycięstw i dąży do ponownej walki o pas, który dzierży obecnie Brent Primus (8-0). Primusa czeka jednak najpierw rewanżowy pojedynek z Chandlerem na gali Bellator 197 – 13 kwietnia tego roku.