MMA PLNajnowszeBellatorBellator 194: Matt Mitrione pokonuje Roya Nelsona większościową decyzją i awansuje do półfinału Grand Prix Bellatora [WIDEO]

W walce wieczoru gali Bellator 194  Matt Mitrione (13-5) pokonał na pełnym dystansie Roya Nelsona (23-15).

Od początku walki Mitrione odpowiednio korzystał z przewagi zasięgu i punktował rywala. Do gry włączał również niskie kopnięcia. Nelson polował na swój firmowy obszerny cios prawą ręką, jednak nie był w stanie trafić przeciwnika. Również jego próby sprowadzenia do parteru były bronione przez rywala. Dopiero na 90 sekund przed końcem rundy udało się obalić rywala. Mitrione jednak dobrze się tam bronił i nie przyjął zbyt wielu ciosów.

W drugiej rundzie to nadal Mitrione był stroną przeważającą w stójce. Trafiał znacznie częściej, zwłaszcza ciosami prostymi. Neslon nie mógł sobie poradzić w tej płaszczyźnie i na nieco ponad minutę przed końcem rundy wyniósł i przewrócił przeciwnika, kontrolując go w parterze do końca rundy.

W trzeciej rundzie mocno zmęczony Nelson zdecydował się na wcześniejsze sprowadzenie. W parterze wykluczył rękę rywala i zadawał sporo obrażeń. Nie robił tego jednak na tyle zdecydowanie, aby sędzia przerwał pojedynek. W ostatniej minucie Mitrione udało się wstać, jednak za chwilę został z powrotem sprowadzony do parteru.

Trzecia runda należała do Nelsona. W poprzednich jednak okresy przewagi parterowej były zbyt krótkie i sędziowie przyznali większościowe zwycięstwo Mattowi Mitrione (28-28, 29-28, 29-28).

Było to czwarte z rzędu zwycięstwo tego zawodnika. Pokonanie Nelsona zapewniło mu awans do półfinału Grand Prix kategorii kategorii ciężkiej Bellator MMA. Tam zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Ryan Bader (24-5) vs. Muhammed “King Mo” Lawal (21-6).