Druga największa organizacja MMA na świecie Bellator coraz częściej organizuje swoje gale na terenie Europy. Po galach we Florencji i Dublinie przyszedł czas na Belfast. Ujawniono również pojedynek wieczoru, w którym zmierzą się były mistrz Bellatora w wadze półciężkiej Liam McGeary (11-1) i Chris Fields (11-7-1).

Liam McGeary to urodzony w Anglii weteran Bellatora, który pierwszą walkę dla wspomnianej organizacji zanotował w 2013 roku. Pewnie wygrał pierwsze 3 walki, po czym wziął udział w turnieju wagi półciężkiej, który równie zdecydowanie zwyciężył pokonując wszystkich rywali w 1 rundach. Nagrodą w turnieju była walka o pas z mistrzem, którym wtedy był Emanuel Newton. Liam pokonał przez pierwszą w swojej karierze decyzję Newtona i odebrał mu tytuł. W pierwszej obronie pasa poddał legendarnego Tito Ortizem, ale druga obrona pasa nie poszła po jego myśli i przegrał z byłym zawodnikiem UFC Philem Davisem.

Fields to weteran irlandzkiego MMA oraz klubowy kolega Conora McGregora. Walczył dla Cage Warriors oaz BAMMA, ale ma na swoim koncie występ w 19 edycji TUFa. Ostatnią walkę stoczył w lutym zeszłego roku i poddał wówczas Niemca Dana Konecke. Wszystkie 11 zwycięstw odnosił przed czasem.

Jak do tej pory walka McGeary vs. Fields jest jedyną oficjalnie zapowiedzianą walką Bellator 173. Gala odbędzie się 28 lutego w Belfaście.

Pitbull Sports