MMA PLUFCBelfort potwierdza walkę z Machidą na UFC 224 i przekazuje wiadomość: Liczy się szacunek, dlatego walczę z przyjacielem!

Belfort potwierdza walkę z Machidą na UFC 224 i przekazuje wiadomość: Liczy się szacunek, dlatego walczę z przyjacielem!

Foto: Daily Mail

Vitor Belfort (26-13, 1 N/C) potwierdził na swoim Instagramie wcześniejsze doniesienia. Na gali UFC 224 zmierzy się z Lyoto Machidą (23-8).

Do starcia brazylijskich legend MMA dojdzie więc w ich ojczyźnie a dokładnie w Rio de Janeiro  12 maja tego roku. Zawodnicy pomimo zaawansowanego wieku wciąż należą do światowej czołówki. Obaj są sklasyfikowani w rankingu kategorii średniej UFC – odpowiednio Belfort na 10. miejscu, natomiast Machida na 12.

Przy okazji potwierdzenia pojedynku Belfort  chciał przekazać światu wiadomość:

„Jestem związany z tym sportem od ponad 20 lat. Złamałem wiele granic i przetarłem szlak dla następnej generacji. Jestem jednym z pionierów tego sportu i jestem z tego dumny.

Nie mógłbym wkroczyć do oktagonu po raz ostatni bez przekazania ważnej wiadomości dla sportowców, fanów i samego sportu. To jest właśnie powód, dla którego wybrałem walkę z moim przyjacielem. Sportowcem, do którego mam wielki szacunek. To dobry człowiek, kocha rodzinę. Jestem przeciwnikiem trash talku. MMA to sport!

Sport, dla którego ja i tacy rodzinni goście pracujemy ciężko, aby wspierać nasze rodziny. Lyoto i ja znamy się od wielu lat. Znam jego rodzinę i razem trenujemy. Chciałem, żeby walka odbyła się w Brazylii, ponieważ tam wszystko się zaczęło i teraz jest czas, aby wysłać inną wiadomość światu:

I tą wiadomością jest:

SZACUNEK!

12 maja Lyoto Machida i ja wejdziemy do oktagonu jako profesjonaliści i wciąż pozostaniemy przyjaciółmi.

Wzajemny szacunek do siebie to najlepsze co możemy zrobić w oktagonie.

Chciałbym, aby ludzie zrozumieli, że nie trzeba bć łobuzem, aby być fighterem. Musisz być  po prostu sobą.

I to jest właśnie to czego świat potrzebuje. Szczerzy  ludzie, którzy chcą się poświęcić, aby zrobić różnicę.”

.

View this post on Instagram

I’m over 20 years being relevant in this sport. I broke a lot barriers and paved the way for a generation after me. I am one of the pioneers of the sport and I’m proud it it. I could not walk into the octagon for the last time without sending a relevant message to the: athletes, fans and to the sport itself. That is the reason why I chose to fight a friend of mine. An athlete that I have a lot respect. A good person a family man. I’m against the so famous “trash talk”. MMA is a sport! A sport that myself and a lot of family men work really hard to support our families. Lyoto and I have known each other for many years, I know his family and we have trained together. I wanted this fight to take place in Brazil because that is where everything started and now it’s time for us to send another message to the world. And the message is: RESPECT! May 12th @lyotomachidafw and I will step into the octagon as professionals and we still be friends. Always respecting each other and the way we will do that is giving our best in the octagon. I want people to understand that you don’t have to be a bully to be a fighter, you have to be a real man. And that is exactly what the world is in need, real man willing to pay the price to make a difference.

A post shared by Vitor "The Phenom" Belfort (@vitorbelfort) on