MMA PLUFCBędzie walka Sterling vs Aldo o pas UFC? Brazylijczyk “czeka na podpisanie kontraktu”

Będzie walka Sterling vs Aldo o pas UFC? Brazylijczyk “czeka na podpisanie kontraktu”

To byłaby niesamowita historia! Wygląda na to, że będzie walka Aljamain Sterling vs Jose Aldo o pas wagi koguciej UFC! Będzie, jeśli aktualny mistrz podpisze kontrakt, który został przygotowany i zawiera zestawienie z jednym z najlepszych zawodników wagi piórkowej i koguciej w historii mieszanych sztuk walki.

Sterling vs Aldo

Informację o planowanym zestawieniu na szczycie dywizji koguciej podał sam Jose Aldo. W mediach społecznościowych zamieścił on tweeta, w którym przyznał, że do zorganizowania jego pojedynku z Aljamainem Sterlingiem pozostał podpis pod kontraktem aktualnego mistrza.

Będzie walka Sterling vs Aldo o pas UFC?

“Aljamain, czekam na podpisanie przez ciebie kontraktu na naszą walkę. Nie ma wątpliwości, że kibice chcą zobaczyć naszą walkę. Aktualnie jesteśmy dwoma najlepszymi kogucimi w UFC.” – napisał Aldo.

Jose Aldo to były mistrz wagi piórkowej, który swoją supremację zaprzepaścił przez demony psychiczne, kiedy to został sprowokowany i wyprowadzony z równowagi przez Conora McGregora licznymi obraźliwymi docinkami. Jose Aldo przegrał potem w klatce po jedynym z najszybszych nokautów w historii UFC. Po kolejnych dwóch porażkach z Maxem Hollowayem, Aldo przeniósł się do dywizji koguciej, gdzie teraz znajduje się w serii trzech wiktorii z rzędu i najprawdopodobniej otrzyma starcie o tytuł mistrzowski.

Aljamain Sterling przez wielu antyfanów określany mianem papierowego mistrza, udowodnił swoją wyższość nad Petrem Yanem 9 kwietnia tego roku na gali UFC 273. Jamajczyk wygrał z Rosjaninem drugi raz z rzędu i obronił pas mistrzowski wagi koguciej. Sterling zwyciężył siedem walk z rzędu.

Jak myślicie – kto wygra potencjalną walkę Sterling vs Aldo?

Zobacz także:

Były mistrz Glory i pogromca mistrza UFC rywalem Radka Paczuskiego na KSW 70

Podczas gali KSW 70 dojdzie do zderzenia dwóch znakomitych specjalistów od sportów uderzanych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie MMA. W boju tym jeden z najlepszych polskich kickboxerów, Radosław Paczuski (3-0, 2 KO), zmierzy się z byłym mistrzem organizacji Glory i zawodnikiem Levels Fight League, Jasonem Wilnisem (2-0, 1 KO). Pojedynek, do którego dojdzie 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie, odbędzie się w kategorii średniej.

PFL 2022 #2 – wyniki i najlepsze akcje. Nokauty w wadze ciężkiej [WIDEO]

Za nami druga gala nowego sezonu organizacji PFL, która odbyła się w Arlington w Teksasie. Rywalizację rozpoczęli zawodnicy kategorii ciężkiej i piórkowej. Nokauty oglądaliśmy jednak jedynie w pojedynkach dywizji królewskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis