MMA PLUFCBędzie walka o dwa różne pasy UFC? Dana White otwarty na starcie Usman vs. Masvidal!

Będzie walka o dwa różne pasy UFC? Dana White otwarty na starcie Usman vs. Masvidal!

Dwa różne pasy mistrzowskie UFC – ten pełnoprawny wagi półśredniej oraz ten umowny BMF (największego skurwiela) mogą być stawką pojedynku na szczycie dywizji do 77 kilogramów. Prezes UFC, Dana White jest przekonany, że starcie Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal to coś wielkiego.

Usman w miniony weekend na UFC 245 w Las Vegas obronił pas mistrzowski wagi półśredniej, nokautując pod koniec piątej rundy Colbyego Covingtona.

Jorge Masvidal natomiast jest posiadaczem pasa BMF, który wygrał pokonując Nate’a Diaza.

O potencjale walki Usman vs. Masvidal, Dana White opowiedział na konferencji prasowej po minionej gali UFC 245:

“To coś ogromnego! Pomyślcie o tym: ile razy siadaliśmy tutaj i rozmawialiśmy o następnych wielkich walkach, ile razy mieliśmy zawodników, którzy siebie nienawidzili, a potem jak doszło do pojedynku, to była ona do bani? Ile razy mieliśmy niesamowite walki przy takich zestawieniach?

Teraz natomiast mieliśmy świetne starcie. Usman i Covington są w swoim primie, są na najwyższym poziomie i ich walka została “walką wieczoru”, także w bonusach.

Tak, teraz walka Masvidala z Usmanem to wielka sprawa. Jorge jest po wygranej nad Natem Diazem i ma pas BMF i teraz aktualnie patrzy na starcie o pas, przeciwko gościowi, który jest ostry jak brzytwa.

To zabawne, jestem na tak.”