MMA PLBoksBędzie walka Fury vs. Wilder 3! Jest wstępna data!

Będzie walka Fury vs. Wilder 3! Jest wstępna data!

Foto: Lancaster Guardian

Wygląda na to, że bardzo szybko zobaczymy trzecią walkę o mistrzowski pas wagi ciężkiej WBC między aktualnym mistrzem Tysonem Furym a Deontayem Wilderem. Jak donosi bowiem dziennik The Sun, Amerykanin będzie chciał skorzystać z klauzuli kontraktowej pozwalającej mu na natychmiastową trylogię.

Fury i Wilder po raz drugi zmierzyli się ze sobą w miniony weekend. Na gali bokserskiej w Las Vegas, Brytyjczyk znokautował Amerykanina w siódmej rundzie odbierając mu pas mistrzowski oraz nieskazitelny rekord. Wilder bowiem przed rewanżem z Furym pozostawał niepokonany w zawodowych startach.

Teraz okazuje się, że trzecia walka Tyson Fury vs. Deontay Wilder może odbyć się w lipcu tego roku. Wg wspomnianej wyżej klauzuli kontraktowej, trzecie starcie także powinno odbyć się na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest to zatem najprawdopodobniejszy scenariusz na najbliższą przyszłość Furyego i Wildera.

Na szczegóły dotyczące tej walki będziemy jednak musieli jeszcze chwilę poczekać. Sam Fury natomiast ma rożne opcje na kolejne rywalizacje. Najpoważniejszą z nich jest walka z innym mistrzem wagi ciężkiej Anthonym Joshuą. Walka dwóch Brytyjczyków-dominatorów królewskiej dywizji wagowej także jest wyczekiwana przez fanów na całym świecie.