MMA PLKhabib NurmagomedovBędzie turniej MMA imienia Abdulmanapa Nurmagomedovowa

Będzie turniej MMA imienia Abdulmanapa Nurmagomedovowa

Foto: Faecbook/ Khabib Nurmagomedov
Foto: Faecbook/ Khabib Nurmagomedov

Będzie coroczny turniej MMA imienia Abdulmanapa Nurmagomedovowa. O szczegółach tego przedsięwzięcia opowiedział mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov.

Ojciec był dla Khabiba mentorem, największą motywacją i trenerem. Niestety, kilka miesięcy temu zmarł w wyniku powikłań po przebytej chorobie COVID-19.

Pamięć o nim jednak nie zginie, bowiem rusza właśnie nowy cykl turniejów jego imienia.

Będzie turniej MMA imienia Abdulmanapa Nurmagomedovowa

O szczegółach Khabib Nurmagomedov opowiedział w rozmowie z Match TV:

“Ten turniej będzie cyklicznym, corocznym wydarzeniem. Tak to zaplanowaliśmy. Będzie się zmieniała jedynie data. Każdego roku, pod koniec lata lub na początku jesieni będziemy go organizować. Nie ma żadnego kłopotu z tym przedsięwzięciem. Zawodnicy chcą walczyć, są ludzie, którzy chcą pracować przy organizacji tego wydarzenia. Oczywiście ma to też związek z pandemią, która odwołała wiele innych imprez.”

Pierwszy turniej MMA imienia Abdulmanapa Nurmagomedovowa odbędzie się już w środę 9 września. Będzie to impreza sygnowana marką Fight Nights Global. Odbędzie się ona w Mokswie w Irina Viner-Usmanova Gymnastics Palace. Co na niej zobaczymy?

“Mogę wyróżnić dwie walki z tej imprezy. Pierwsza z udziałem mojego brata Usmana. Druga to walka wieczoru. To będzie starcie mistrzów Fight Nights GLobal i GFC – Vladimira Mineeva z Daurenem Ermekove,. Uważam, że Mineev to wygra, ale Ermekova nie można lekceważyć.”

Zobacz także:

Khabib zabrał głos po śmierci ojca. Poruszający wpis Rosjanina

Khabib Nurmagomedov zabrał głos po śmierci swojego ojca – Abulmanapa. Senior rodziny Nurmagomedovowów zmarł kilka tygodni temu w wyniku powikłań po chorobie COVID-19. Abdulmanap Nurmagomedov miał osłabione serce, które nie poradziło sobie z wirusem.

Putin złożył kondolencje Khabibowi

Wiadomość o śmierci Abdulmanapa Nurmagomedowa wstrząsnęła światem MMA. Informacje o śmierci ojca Khabiba Nurmagomedowa (28-0) dotarły również do prezydenta Rosji – Władimira Putina, który złożył zawodnikowi kondolencje.

Uhonorują ojca Khabiba! Wioska, w której dorastał zostanie nazwana jego imieniem!

Uhonorują ojca Khabiba Nurmagomedovowa – Abdulmanapa, który w minionym tygodniu zmarł z powodu powikłań spowodowanych chorobą COVID-19. Rosjanin zostanie uhonorowany przez wioskę, w której dorastał.