Będzie kontynuacja historii „Kosy”! Film Underdog 2 w przygotowaniu!

Tak jest! Doczekamy się kontynuacji filmu Underdog, który od początku roku w kinach przykuwa ogromną uwagę polskich widzów! Historia Borysa „Kosy” Kosińskiego będzie kontynuowana i to najprawdopodobniej w niezmiennej formule.

Pierwsza część Underdoga, którą możecie oglądać w kinach w całej Polsce została wyreżyserowana przez współwłaściciela federacji KSW Macieja Kawulskiego, a w głównych rolach wystąpili Eryk Lubos i Mamed Khalidov. 

Przypominamy, że w weekend otwarcia (11-13 stycznia) na „Underdoga” do kin poszło aż 285 tys. ludzi. Jest to bardzo solidny wynik, lepszy chociażby od popularnych zeszłoroczonych komedii romantycznych – „Narzeczony na niby” (251 tys.) i „Podatek od miłości”(210 tys.).  Po trzecim weekendzie wyświetlania  filmu (25-27 stycznia) liczba widzów dobiła do poziomu 740 tysięcy  (źródło: Box Office’owy Zawrót Głowy).

Poniżej natomiast publikujemy oświadczenie producentów filmu, którzy zapewniają kontynuację projektu:

„W związku z pojawiającymi się spekulacjami prasowymi, a także domysłami widzów dotyczącymi drugiej części filmu UNDERDOG, z dużą satysfakcją informujemy, że podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do prac przy kontynuacji tak dobrze przyjętej pierwszej części opowieści o losach Borysa Kosy Kosińskiego.

Od dnia premiery 11 stycznia 2019 roku nasz film obejrzało już prawie 800 tysięcy widzów. Jest to najlepszy wynik filmu o tematyce sportowej w Polsce.

Potwierdziły się nasze przypuszczenia, że polski widz od dawna czekał na taki film. Ogromnie się cieszymy, że film zachwycił również kobiecą widownię, bo to opowieść o życiu, relacjach i miłości, a także zwycięstwie nad własnymi słabościami.

Wielu widzów zwróciło uwagę na otwarte zakończenie pierwszej części UNDERDOGA upatrując w nim zapowiedzi kontynuacji. Dziś możemy potwierdzić, że mieli rację. Od początku prac nad koncepcją scenariusza, zakładaliśmy kontynuację losów bohaterów naszego filmu.

Bardzo pozytywne recenzje, a także świetne przyjęcie przez widzów – 94% pozytywnych ocen (
Źródło: Google) tylko utwierdziły nas w tym zamierzeniu.

Co do przebiegu i szczegółów drugiej części UNDERDOGa na razie nie chcemy zdradzać za wiele. Możemy obiecać, że druga część UNDERDOGA przyniesie równie wiele emocji co pierwsza. Zobaczymy w niej dalsze losy bohaterów, których widzowie już pokochali czyli Kosy (Eryk Lubos) oraz Danyego (Mamed Khalidov), a także nowych, którzy w co głęboko wierzymy, równie mocno rozpalą wyobraźnię widzów.

Wszystkim, którzy już widzieli UNDERDOGa dziękujemy za zaufanie i ciepłe recenzje, pozostałych serdecznie zapraszamy do kin.
Producenci filmu
Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes
EKIPA Sp. z o.o.”