MMA PLUFCBędą wielkie walki na Fight Island! Dana White wymienia: Adesanya vs. Costa, Zhang vs. Namajunas…

Będą wielkie walki na Fight Island! Dana White wymienia: Adesanya vs. Costa, Zhang vs. Namajunas…

Foto: UFC.com

Fanów MMA czekają wielkie walki na słynnej wyspie Fight Island! Szef UFC, Dana White zapewnił fanów, by przyzwyczaili się do organizowania imprez w Abu Dhabi, gdzie znajduje się słynna już w świecie mieszanych sztuk walki Fight Island.

Fight Island znajduje się na wyspie Yas w Abu Dhabi. Za nami już pierwsze trzy gale zorganizowane w tym miejscu. W najbliższy weekend fanów UFC czeka czwarta gala zorganizowana właśnie na Fight Island.

Będą wielkie walki na Fight Island!

Szef UFC, Dana White potwierdza, że Fight Island będzie areną wielkich alk mistrzowskich. Wymienił już konkretne pojedynki oraz zaznaczył, że spodziewa się także organizacji walki Khabiba Nurmagomedovowa z Justiem Gaethje:

“Khabib będzie następny, który zawalczy na Fight Island. Rozmawiamy też o walce Israel Adesanya vs. Paulo Costa i ona się wydarzy. Zeili Zhang vs. Rose Namajunas jest możliwe. Te wszystkie wielkie walki między mistrzem a pierwszym pretendentem będą odbywać się na Fight Island w Abu Dhabi.”

White przyznał też, że wyspa Yas jest nową stolicą MMA, która w czasie pandemii koronawirusa wyparła z tej roli Las Vegas:

“Wydarzenia, które przynosimy na Fight Island to miejsce do walk międzynarodowych. Wszystkie największe i najmocniejsze walki będą organizowane tutaj. Jeśli spojrzysz na listę naszych mistrzów, to pochodzą oni z całego świata. Więc największe walki będą robione w Abu Dhabi. To miejsce będzie postrzegane jako nowa stolica walk. Kiedyś było nim Las Vegas, ale teraz zdecydowanie to nie jest Las Vegas.”

Zobacz także: