MMA PLUFCBartosz Fabiński zmierzy się w oktagonie z pogromcą Oskara Piechoty

Bartosz Fabiński zmierzy się w oktagonie z pogromcą Oskara Piechoty

Foto: Connor Elliott/Cage Warriors

Poznajmy kolejne nazwiska rywali polskich zawodników w 2021 roku. Bartosz Fabiński (15-4) ma powrócić podczas gali zaplanowanej na 17 kwietnia. Jego rywalem ma być zaś Gerald Meerschaert (31-14).

Informację na temat zestawienia podał holenderski portal MMA DNA. Walka odbędzie się w limicie kategorii średniej.

Fabiński w 2020 roku stoczył dwa pojedynki. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią w marcu stoczył walkę na gali Cage Warriors 113 w Manchestrze, gdzie odniósł imponujące zwycięstwo nad Darrenem Stewartem. Do oktagonu UFC polski “Rzeźnik” wrócił we wrześniu. Wtedy jednak niestety w pierwszej rundzie poddał go Andre Muniz.

Meerschaert to bardzo doświadczony zawodnik. Stoczył już 45 zawodowych walk, z czego 12 w UFC. W organizacji Dany White’a jego bilans jest remisowy – 6 zwycięstw i 6 porażek. Jego dwa ostatnie występy to szybkie porażki, w tym zaledwie 17 sekund z Khamzatem Chimaevem. “GM3” w przeszłości walczył już z polskim zawodnikiem. Na TUF 27 Finale w lipcu 2018 roku poddał w drugiej rundzie Osakra Piechotę.

Zobacz także:

Skibiński wolnym agentem! Gdzie trafi?

Utalentowany Daniel Skibiński nie jest już związany z żadną organizacją. Skibiński ma nadzieje, że będzie podążał śladami Mateusza Gamrota

UFC on ABC 1: Holloway vs. Kattar – wyniki ważenia i spotkania twarzą w twarz [WIDEO]

Za nami już oficjalne ważenie przed pierwszą tegoroczną galą UFC, która w najbliższa sobotę odbędzie się na Fight Island.