MMA PLUFCBartosz Fabiński zmienia kategorię wagową. Wraca do dywizji średniej

Bartosz Fabiński zmienia kategorię wagową. Wraca do dywizji średniej

Foto: Facebook/ Bartosz Fabiński

Jeden z naszych rodaków w największej lidze MMA na świecie – Bartosz Fabiński zmienia kategorię wagową. “Butcher” wraca do dywizji średniej, gdzie święcił największe triumfy.

Fabiński trafił do UFC jako zawodnik dywizji średniej. W tej kategorii wagowej nawet stoczył swoją debiutancką walkę w oktagonie. Na gali UFC w Krakowie w 2015 roku pokonał na punkty Gaertha McLellana.

Bartosz Fabiński zmienia kategorię wagową. Wraca do dywizji średniej

Później toczył walki w dywizji półśredniej, gdzie zanotował dwie wygrane i jedną porażkę. Polak pokonywał Hectora Urbinę i Emila Webera Meeka, a przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Michelem Prazeresem.

Swój ostatni pojedynek, który stoczył 20 marca tego roku odbył się w limicie wagi średniej. Na gali Cage Warriors 113 wypunktował Darrena Stewarta. Gala ta zalicza się do rekordu Fabińskiego w UFC, a pojedynek ten Polak stoczył w Wielkiej Brytanii ze względu na wybuch pandemii koronawirusa i odwołanie amerykańskich gal UFC.

Teraz okazuje się, że w wadze średniej Fabiński zostanie na dłużej. Taką informację na Twitterze zamieścił jego menadżer – Artur Ostaszewski:

Póki co nie znamy kolejnego rywala “Butchera” w UFC. Trwają obecnie negocjacje na temat i przeciwnika i terminu kolejnej walki Fabińskiego w oktagonie.

Zobacz także:

Zawodnik UFC rusza z nowym biznesem. Czym się zajmie?

Zawodnik UFC ma dość kontraktu amerykańskiego giganta z firmą Reebok i rusza z nowym biznesem. Ma zamiar podbić rynek odzieżowy, a także zajmie się dystrybucją marihuany.

Mistrzyni Invicty dołącza do UFC! Nowa rywalka w dywizji Joanny Jędrzejczyk?

Mistrzyni Invicty FC dołącza do największej organizacji MMA na świecie – UFC. Chodzi o posiadaczkę pasa mistrzowskiego w dywizji słomkowej Kanako Muratę (11-1).