MMA PLBez kategoriiBarral i Crane na RITC

Barral i Crane na RITC

rominho1

Obydwaj panowie wystąpią 28 marca. Gala Rage In The Cage odbędzie się w Celebrity Theatre, Phoenix w stanie Arizona. Alberto Crane zmierzy się z Erickiem Reganem, natomiast  Romulo Barral podejmie Adriana Valdeza.

O ile występ Alberto Crane’a nikogo dziwić nie może o tyle walka Romulo Barral to już pewne novum. W oficjalnym rekordzie znalazłem tylko jedną walką tego zawodnika z Fabiano Fabiano z 2004 roku. Romulo wygrał tę walkę przez Mata Leo. Polskim sympatykom sportów walki to nazwisko nie powinno być obce.Przez wiele lat związany z Gracie Barra Belo Horizonte Barral odwiedzał min warszawską Cope a na bigdeal dostępny jest rash sygnowany jego nazwiskiem. To co reprezentuje sobą Barral to przede wszystkim solidne jiu jitsu. Na “swoim koncie” ma chociażby obydwu braci Ribeiro – chyba lepszej rekomendacji nie trzeba….Lista jego sukcesów jest spora ale … wymienić trzeba najważniejsze:

– pięciokrotny mistrz świata BJJ
– pięciokrotny zwycięzca “Panamsów” BJJ
– dwukrotny zdobywca Pucharu Świata BJJ
– pięciokrotny mistrz Brazylii BJJ
– brązowy medalista ADCC 2007

Ciekawy jestem czy to tylko epizod w karierze typowego grapplera czy też kolejna, ważna dla jiu jitsu postać wpisze się w trend zasilania ringów i oktagonów? Pożyjemy – zobaczymy.