MMA PLBez kategoriiBałtycki Sztorm 3 – Najnowsza rozpiska + sylwetki zawodników!

Bałtycki Sztorm 3 – Najnowsza rozpiska + sylwetki zawodników!

balticstorm2ox11.jpg

Rozpiska w środku:

Tor Troeng vs Jacek Buczko

Jędrzej Kubski vs Asłambek Saidov

Gustav Didron vs Piotr Podolak

Krzysztof Banczarek vs Łukasz Skibski

Paweł Procaj vs Artur Kadłubek

Jakub Sarkan vs Rafał Terlikowski
Łukasz Sajewski vs Adam Smulski

Michał Mućka vs Rafał Arym

Thomas Bäck vs Grzegorz Truszkowski

Przemysław Zbiciak vs Daniel Tobolik

 

Sylwetki zawodników:

 

Walka 10:
Tor Troeng (RenYi FightCamp Umel, Szwecja) vs Jacek „Buczer” Buczko (Buczer Team Tychy)
W walce wieczoru zobaczymy Jacka Buczko, dziewięciokrotnego Mistrza Polski w stylu wolnym zapasów i zwycięzcę turnieju Konfrontacja Sztuk Walki . Jacek legitymuje się w MMA rekordem 11-5. Pokonał min wielokrotnego Mistrza Polski w tej dyscyplinie, Antoniego Chmielewskiego.
Jego przeciwnik przyjedzie ze Szwecji. Tor Troeng znany jest polskiej publiczności ze swojej walki przed dwoma laty w Poznaniu z Mamedem Khalidowem, Czeczenem zamieszkałym w Polsce i uważanym za najlepszego zawodnika w naszym kraju. Walka ta została powszechnie uznana za najlepsza walkę MMA w Polsce. Szwed dominował w niej ale na sam koniec dał się złapać w duszenie i przegrał. Tor jest też zwycięzcą zeszłorocznego turnieju Gamenness. W MMA i Shootfightingu ma rekord 9-6-1.

Walka 9:
Jędrzej „Węgorz” Kubski (Strefa Walki Poznań) vs Asłambek Saidov (Arrachion MMA Olsztyn)
Jędrzej Kubski z Poznania. Weteran amerykańskich i europejskich ringów. Rekord MMA: 9-4-1, Wicemistrzostwo Europy w Bjj i Mistrzostwo Polski Submission Fighting to tylko część z jego licznych sukcesów. Kubski zwany popularnie „Węgorzem” jest zawodowym strażakiem z narażeniem życia pomagającym innym.
Asłambek Saidov. Czeczen mieszkający w Polsce i trenujący w Olsztynie. Zwyciężył w Mistrzostwach Polski Północnej Amatorskiego MMA.

Walka 8:
Gustav Didron (RenYi FightCamp Umel, Szwecja) vs Piotr Podolak (Arrachion MMA Olsztyn)
Gustav Didron to kolejny zawodnik ze Szwecji. Dysponujący silnym ciosem ma za sobą starty w formułach uderzanych (boks, muay thai, san shou), oraz Shootfightingu. W formułach tych legitymuje się rekordem 7-3-2.
Piotr Podolak zdobył 2 miejsce w Pucharze Polski Amatorskiej Ligi MMA. Jego rekord to 3-1

Walka 7:
Krzysztof Banczarek (Bytomski Klub Jiu-jitsu) vs Łukasz Skibski (Berserkers Team Szczecin)
Krzysztof Banczarek to młody zawodnik z Bytomia. W zeszłym roku wywalczył Mistrzostwo Polski Juniorów w sportowym (lightcontactowym) jiu-jitsu, startował też w formule full-contact.
Łukasz Skibski w zeszłą sobotę stoczył swój debiutancki pojedynek MMA pokonując w pięknym stylu w ciągu 33 sekund na gali w Berlinie zawodnika gospodarzy.

Walka 6:
Paweł “Shinobi” Procaj (Akademia Sarmatia Gdańsk) vs Artur Kadłubek (Bytomski Klub Jiu-jitsu)
Paweł Procaj to trzykrotny Wicemistrz Polski w taekwondo WTF (olimpijskim), który od dłuższego czasu ćwiczy Bjj. Dwa tygodnie temu zadebiutował na zawodowym ringu pokonując zawodnika z Bytomia, Mariusza Radziszewskiego.
Artur Kadłubek będzie próbował pomścić klubowego kolegę. Trzykrotny Mistrz Polski w tej formule, oraz dwukrotny zwycięzca turnieju Hadaka Waza MMA. Ostatnia walkę stoczył dwa tygodnie temu w klasie B ligi Shooto, gdzie pokonał swojego rywala.

Walka 5:
Jakub Sarkan (Akademia Sarmatia Gdańsk) vs Rafał „Kropek” Terlikowski (Szkoła Tai-jutsu Kobyłka)
Jakub Sarkan to Wicemistrz Polski Bjj w kategorii poczatkujacych z 2005 roku i zwycięzca walki na amatorskiej gali Full Contact Prestige.
Rafał Terlikowski to aktualny Wicemistrz Europy w Full Contact Jiu-jitsu.

Walka 4:
Łukasz Sajewski (Akademia Sarmatia Gdańsk) vs Adam Smulski (Mosir Jiu-jitsu Mysłowice)
Łukasz Sajewski to zwycięzca pierwszej Ligi Shooto. Dwa tygodnie temu przed czasem wygrał swój pierwsza walk zawodową. Rekord MMA 4-0 (Amatorski 3-0, zawodowy 1-0)
Adam Smulski to Wicemistrz Polski Juniorów Full Contact Jiu-jitsu i zdobywca Pucharu Polski Ne-waza, oraz drugiego miejsca w Pucharze Polski Seniorów w Sportowym Jiu-jitsu (light contact)

Walka 3:
Michał Mućka (Bytomski Klub Jiu-jitsu) vs Rafał Arym (Shidokan Tczew)
Michał Mućka to Mistrz Polski Full Contact Jiu-jitsu. Ostatnia walkę w formule MMA stoczył w zeszłe lato w Mielnie, gdzie pokonał przed czasem utytułowanego zapaśnika Roberta Świerblewskiego .
Rafał Arym to zwycięzca w formule MMA na poprzedniej edycji Bałtyckiego Sztormu, gdzie wygrał, także przed czasem z Sylwestrem Olszewskim.

Walka 2:
Thomas Bäck (RenYi FightCamp Umel, Szwecja) vs Grzegorz Truszkowski (Mighty Bulls Gdynia)
Thomas Bäck to doświadczony grappler. Zwycięzca zeszłorocznego turnieju Gamenness z rekordem 1-1 w MMA.
Grzegorz Truszkowski jest zwycięzcą pierwszego turnieju Bjj w Polsce w 2002 roku, oraz pierwszego Pucharu Polski Bjj w tym samym roku. Także w 2002 drugie miejsce w Pucharze Polski Submission Wrestling (po przegranej w dogrywce z Robertem Trzcionką). W 2001 roku miał 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Full Contact Jiu-jitsu (wówczas pod nazwa European Full Contact Jiu-jitsu Turnament). Nie walczył od 2004 roku, kiedy to w Niemczech wygrał przed czasem w formule MMA.

Walka 1:
Przemysław Zbiciak (Arrachion MMA Olsztyn) vs Daniel Tobolik (Bytomski Klub Jiu-jitsu)
Przemysław Zbiciak legitymuje się rekordem MMA 8-0 (7-0 amatorski, 1-0 zawodowy). Był też trzeci w Mistrzostwach Polski Submission Fighting.
Daniel Tobolik to brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Full-contact Jiu-jitsu z 2007 roku, oraz złoty z 2005, Mistrz Polski Juniorów Sportowego Jiu-jitsu (light contact) z 2004 roku i amatorski bokser, min zwycięzca Memoriał Leszka Błażyńskiego.

 

Autor: Boruta

 

 

 

 

 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis