MMA PLNajnowszeBez kategoriiBałtycki Sztorm 3 – Najnowsza rozpiska + sylwetki zawodników!

Bałtycki Sztorm 3 – Najnowsza rozpiska + sylwetki zawodników!

Walka 10:
Tor Troeng (RenYi FightCamp Umel, Szwecja) vs Jacek „Buczer” Buczko (Buczer Team Tychy)
W walce wieczoru zobaczymy Jacka Buczko, dziewięciokrotnego Mistrza Polski w stylu wolnym zapasów i zwycięzcę turnieju Konfrontacja Sztuk Walki . Jacek legitymuje się w MMA rekordem 11-5. Pokonał min wielokrotnego Mistrza Polski w tej dyscyplinie, Antoniego Chmielewskiego.
Jego przeciwnik przyjedzie ze Szwecji. Tor Troeng znany jest polskiej publiczności ze swojej walki przed dwoma laty w Poznaniu z Mamedem Khalidowem, Czeczenem zamieszkałym w Polsce i uważanym za najlepszego zawodnika w naszym kraju. Walka ta została powszechnie uznana za najlepsza walkę MMA w Polsce. Szwed dominował w niej ale na sam koniec dał się złapać w duszenie i przegrał. Tor jest też zwycięzcą zeszłorocznego turnieju Gamenness. W MMA i Shootfightingu ma rekord 9-6-1.

Walka 9:
Jędrzej „Węgorz” Kubski (Strefa Walki Poznań) vs Asłambek Saidov (Arrachion MMA Olsztyn)
Jędrzej Kubski z Poznania. Weteran amerykańskich i europejskich ringów. Rekord MMA: 9-4-1, Wicemistrzostwo Europy w Bjj i Mistrzostwo Polski Submission Fighting to tylko część z jego licznych sukcesów. Kubski zwany popularnie „Węgorzem” jest zawodowym strażakiem z narażeniem życia pomagającym innym.
Asłambek Saidov. Czeczen mieszkający w Polsce i trenujący w Olsztynie. Zwyciężył w Mistrzostwach Polski Północnej Amatorskiego MMA.

Walka 8:
Gustav Didron (RenYi FightCamp Umel, Szwecja) vs Piotr Podolak (Arrachion MMA Olsztyn)
Gustav Didron to kolejny zawodnik ze Szwecji. Dysponujący silnym ciosem ma za sobą starty w formułach uderzanych (boks, muay thai, san shou), oraz Shootfightingu. W formułach tych legitymuje się rekordem 7-3-2.
Piotr Podolak zdobył 2 miejsce w Pucharze Polski Amatorskiej Ligi MMA. Jego rekord to 3-1

Walka 7:
Krzysztof Banczarek (Bytomski Klub Jiu-jitsu) vs Łukasz Skibski (Berserkers Team Szczecin)
Krzysztof Banczarek to młody zawodnik z Bytomia. W zeszłym roku wywalczył Mistrzostwo Polski Juniorów w sportowym (lightcontactowym) jiu-jitsu, startował też w formule full-contact.
Łukasz Skibski w zeszłą sobotę stoczył swój debiutancki pojedynek MMA pokonując w pięknym stylu w ciągu 33 sekund na gali w Berlinie zawodnika gospodarzy.

Walka 6:
Paweł “Shinobi” Procaj (Akademia Sarmatia Gdańsk) vs Artur Kadłubek (Bytomski Klub Jiu-jitsu)
Paweł Procaj to trzykrotny Wicemistrz Polski w taekwondo WTF (olimpijskim), który od dłuższego czasu ćwiczy Bjj. Dwa tygodnie temu zadebiutował na zawodowym ringu pokonując zawodnika z Bytomia, Mariusza Radziszewskiego.
Artur Kadłubek będzie próbował pomścić klubowego kolegę. Trzykrotny Mistrz Polski w tej formule, oraz dwukrotny zwycięzca turnieju Hadaka Waza MMA. Ostatnia walkę stoczył dwa tygodnie temu w klasie B ligi Shooto, gdzie pokonał swojego rywala.

Walka 5:
Jakub Sarkan (Akademia Sarmatia Gdańsk) vs Rafał „Kropek” Terlikowski (Szkoła Tai-jutsu Kobyłka)
Jakub Sarkan to Wicemistrz Polski Bjj w kategorii poczatkujacych z 2005 roku i zwycięzca walki na amatorskiej gali Full Contact Prestige.
Rafał Terlikowski to aktualny Wicemistrz Europy w Full Contact Jiu-jitsu.

Walka 4:
Łukasz Sajewski (Akademia Sarmatia Gdańsk) vs Adam Smulski (Mosir Jiu-jitsu Mysłowice)
Łukasz Sajewski to zwycięzca pierwszej Ligi Shooto. Dwa tygodnie temu przed czasem wygrał swój pierwsza walk zawodową. Rekord MMA 4-0 (Amatorski 3-0, zawodowy 1-0)
Adam Smulski to Wicemistrz Polski Juniorów Full Contact Jiu-jitsu i zdobywca Pucharu Polski Ne-waza, oraz drugiego miejsca w Pucharze Polski Seniorów w Sportowym Jiu-jitsu (light contact)

Walka 3:
Michał Mućka (Bytomski Klub Jiu-jitsu) vs Rafał Arym (Shidokan Tczew)
Michał Mućka to Mistrz Polski Full Contact Jiu-jitsu. Ostatnia walkę w formule MMA stoczył w zeszłe lato w Mielnie, gdzie pokonał przed czasem utytułowanego zapaśnika Roberta Świerblewskiego .
Rafał Arym to zwycięzca w formule MMA na poprzedniej edycji Bałtyckiego Sztormu, gdzie wygrał, także przed czasem z Sylwestrem Olszewskim.

Walka 2:
Thomas Bäck (RenYi FightCamp Umel, Szwecja) vs Grzegorz Truszkowski (Mighty Bulls Gdynia)
Thomas Bäck to doświadczony grappler. Zwycięzca zeszłorocznego turnieju Gamenness z rekordem 1-1 w MMA.
Grzegorz Truszkowski jest zwycięzcą pierwszego turnieju Bjj w Polsce w 2002 roku, oraz pierwszego Pucharu Polski Bjj w tym samym roku. Także w 2002 drugie miejsce w Pucharze Polski Submission Wrestling (po przegranej w dogrywce z Robertem Trzcionką). W 2001 roku miał 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Full Contact Jiu-jitsu (wówczas pod nazwa European Full Contact Jiu-jitsu Turnament). Nie walczył od 2004 roku, kiedy to w Niemczech wygrał przed czasem w formule MMA.

Walka 1:
Przemysław Zbiciak (Arrachion MMA Olsztyn) vs Daniel Tobolik (Bytomski Klub Jiu-jitsu)
Przemysław Zbiciak legitymuje się rekordem MMA 8-0 (7-0 amatorski, 1-0 zawodowy). Był też trzeci w Mistrzostwach Polski Submission Fighting.
Daniel Tobolik to brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Full-contact Jiu-jitsu z 2007 roku, oraz złoty z 2005, Mistrz Polski Juniorów Sportowego Jiu-jitsu (light contact) z 2004 roku i amatorski bokser, min zwycięzca Memoriał Leszka Błażyńskiego.

Autor: Boruta