Babilon MMA 9: Michał Kita przegrał z Enaldo Oliveirą po niejednogłośnej decyzji

Foto: Babilon MMA
Foto: Babilon MMA

Michał Kita (18-11-1) przegrał z Ednaldo Oliveira(20-5-1, 1 N/C) po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej w walce wieczoru gali Babilon MMA 9 w Międzyzdrojach.

Oliveira krążył wokół Polaka i szukał ciosów prostych. Kita natomiast wyprowadzał lowkicki. Oliveira przechwycił jedno z kopnięć, lecz „Masakra” zdołał się wyrwać. Pojedynek był bardzo spokojny i w klatce niewiele się działo. Oliveira uniósł nogę Polaka i przewrócił go na matę. Brazylijczyk postanowił okopywać nogi leżącego przeciwnika. W końcu sędzia podniósł walkę.

W drugiej rundzie Oliveira nadal krążył wokół oktagonu. Kita kilka razy przestrzelił mocnymi obszernymi ciosami. Po kolejnym takim ciosie Polak poszedł po obalenie i efektownie wyniósł rywala. Kita rzucił rywalem o matę i kontrolował przez chwilę pod siatką. Oliveira jednak dość szybko wrócił do stójki. Mierzący 201 cm Brazylijczyk wyprowadzał długie proste trzymające „Masakrę” na dystans. Pod koniec rundy Oliveira trafił jeszcze kilkukrotnie. Kita z kolei przestrzelił mocnym zamachowym ciosem.

Trzecie i decydujące  starcie zaczęło się od kilku ciosów Oliveiry. Brazylijczyk był aktywny na początku rundy. Kita odpowiedział lowkickami. Oliveira przypuścił jednak szarżę raz jeszcze. Trafiał Polak czysto w głowę. Kita próbował ratować się obaleniem.  To zostało jednak dobrze wybronione przez przeciwnika. Później Kita popełnił błąd, gdyż przy próbie sprowadzenia sam znalazł się na plecach. Oliveira kontrolował pozycję w półgardzie, był jednak nieaktywny.  Zawodnicy podnieśli się i Oliveira nieomal  trafił potężnym podbródkowym. Kita położył się na plecy i ponownie był okopywany przez rywala. Na minutę przed końcem zawodnicy wrócili na środek klatki. „Masakra” przeniósł walkę pod siatkę. Udało mu się go usadzić na macie, lecz nie zdołał zadać większych obrażeń.

O wyniku walki wieczoru musieli ostatecznie decydować sędziowie punktowi. Tym razem nie byli oni jednogłośni. 29-28 dla Oliveiry, 29-28 dla Kity, 29-28 dla Oliveiry. Pojedynek zwyciężył więc były zawodnik organizacji UFC.

Była to trzecia walka „Masakry” dla organizacji Babilon MMA. W poprzednich pojedynkach Kita pokonał Artura Głuchowskiego oraz zremisował z Łukaszem Brzeskim.