MMA PLBabilon MMABabilon MMA 9: Łukasz Sudolski wygrywa po znakomitej walce z Mateuszem Ostrowskim

Babilon MMA 9: Łukasz Sudolski wygrywa po znakomitej walce z Mateuszem Ostrowskim

Foto: Babilon MMA
Foto: Babilon MMA

Łukasz Sudolski (5-0) pokonał Mateusz Ostrowski (8-9-1)  w co-main evencie gali Babilon MMA 9 w Międzyzdrojach.

Sudolski zamykał rywala na siatce od początku walki. Ostrowski odpowiadał ciosami. Mimo wszystko to jednak Sudolski napierał z kolejnymi uderzeniami. Walka przeniosła się do klinczu. Tu Sudolski porozbijał trochę rywala, również na rozerwaniu. Ostrowski cały czas pozostawał groźny. Sudolski wepchnął rywala w siatkę, gdzie trafiał kolanami i łokciami. Ostrowski nie pozostał mu dłużny. Inicjatywa wciąż należała jednak do jego rywala, choć Ostrowski dobrze okopywał nogę. Sudolski poszedł po obalenie, wyhaczając przeciwnika. Udało mu się zająć pozycję boczną, lecz wkrótce potem runda się zakończyła.

Kolejną rundę Ostrowski zaczął od dalszego okopywania wykrocznej nogi rywala. Zawodnicy raz po raz wdawali się w wymiany ciosów. Sudolski podjął próbę obalenia, która rywal dobrze wybronił. Udało mu się później trafić Ostrowskiego kolanami. Ten z kolei po chwili zaliczył skuteczne obalenie. Bił on z góry, lecz Sudolski był aktywny z dołu Sędzia w końcu kazał zawodnikom wstać. Ostrowski raz jeszcze chciał obalić, lecz tym razem przeciwnik dobrze odrzucił biodra. Sudolski próbował złapać duszenie. Uchwyt został jednak zerwany.  Później zawodnik ten zaczął dominować nad rywalem pod siatką. Sudolski obijał tam Ostrowskiego na macie, a potem zajął jego plecy.

Po kilkunastu sekundach trzeciej rundy po obalenie za jedną nogę ruszył Sudolski. Wepchnął on rywala pod siatkę, gdzie rozbijał kolejnymi ciosami. Udało mu się rozłożyć rywala na macie. Z pozycji bocznej kontrolował walkę. Na głowę Ostrowskiego spadały kolejne ciosy. Później Sudolski zajął plecy. Przeciwnik próbował go zrzucił. To mu się nie udał. Później jednak Ostrowski zdołał się odwrócić i znalazł się z góry. Sudolski bronił się w gardzie. “Pcheła” przyjął kilka ciosów, lecz stosunko bezpiecznie dotrwał do decyzji sędziowskiej.

Sędziowie punktowi byli jednogłośni. 30-27, 29-28, 30-27.  Kolejne zwycięstwo odniósł Łukasz Sudolski.

Sudolski wciąż pozostaje niepokonany w zawodowej karierze. Było to już jego czwarte zwycięstwo w organizacji Babilon MMA. Wcześniej stoczył on tylko jedną zawodową walkę i to jeszcze w… 2013 roku. Jego przerwa trwała aż 5 lat.  Na poprzedniej gali Babilon MMA 8 w styczniu potrzebował zaledwie 18 sekund, aby odprawić Krzysztofa Klepacza (2-2-1).