MMA PLBez kategoriiBabilon MMA 3: kontuzja Pepłowskiego, Przepiórka i Bugara w karcie!

Babilon MMA 3: kontuzja Pepłowskiego, Przepiórka i Bugara w karcie!

Dawid Pepłowski (0-0) doznał kontuzji kolana, która eliminuje go z walki na gali Babilon MMA 3. 16 marca w Radomiu wystąpi inny zapaśnik Piotr Przepiórka (1-0). Do karty wskoczył również Łukasz Bugara (8-5), który zmierzy się z Michałem Elsnerem (13-12).

Debiut Pepłowskiego zapowiadał się arcyciekawie. Utytułowany zapaśnik i trener Shark Top Team pomagał w przygotowaniach wielu gwiazdom polskiego MMA. Pepłowski sparował też z czołowymi przedstawicielami dywizji średniej w Polsce. Każdy, kto miał okazję pracować z pochodzącym ze Zgierza zapaśnikiem, był pod wrażeniem jego nieprzeciętnych umiejętności.

Niestety, plany Pepłowskiego zostały przekreślone po raz kolejny. Tym razem na przeszkodzie stanęła kontuzja kolana.

– Jest mi bardzo przykro i jestem zawiedziony, że nie będę mógł wystąpić na marcowej gali. Bardzo cieszyłem się z tej walki, gdyż od dawna chodził mi po głowie debiut w MMA. Niestety, los spłatał mi figla i mój staw kolanowy odmówił posłuszeństwa. Po dokładnej diagnozie okazało się, że kontuzja ta oznacza kilka dobrych miesięcy bez treningów. Aktualnie poruszam się o kulach, a moje kolano ma ogromną opuchliznę. Mam jednak nadzieję, że jeszcze w tym roku będę w stanie zawalczyć w MMA, a organizacja Babilon MMA da mi kolejną szansę na występ. Przepraszam czekających kibiców i organizatora. Niestety, siła wyższa.

– tłumaczy Pepłowski.

Do karty walk wskoczył inny zapaśnik, równie utytułowany. Przepiórka zdobywał medale mistrzostw Polski niemal w każdej kategorii wiekowej. W 2012 roku wywalczył złoty medal na mistrzostwach Polski seniorów. Podczas turnieju w Radomiu nie stracił żadnej rundy ani nawet punktu. Teraz, we własnym mieście stoczy drugą zawodową walkę w formule MMA.

Miejscowi kibice z zaciekawieniem będę też oglądać starcie Michała Elsnera z Łukaszem Bugarą. Pojedynek ten został zakontraktowany w limicie kategorii półśredniej. Pierwszy z nich jest lokalną gwiazdą MMA. Drugi wraca do klatki po dłuższej przerwie.

W Radomiu wystąpią również mistrz olimpijski Szymon Kołecki, Łukasz Borowski, Rafał Haratyk, Daniel Skibiński, Mateusz Siński, Daniel Rutkowski, Michał Orkowski, Łukasz Łysoniewski, Piotr Kacprzak oraz Dawid Wylegała. Kolejne nazwiska w karcie pojawią się wkrótce.

Transmisję z Radomia będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Ostatnie bilety są dostępne w serwisie eventim.pl.

Aktualna karta walk Babilon MMA 3:

Walka wieczoru:

93 kg: Szymon Kołecki – Łukasz Borowski

Karta główna:

83,9 kg: Rafał Haratyk – TBA
77,1 kg: Daniel Skibiński – TBA
77,1 kg: Michał Elsner – Łukasz Bugara
65,8 kg: Daniel Rutkowski – Mateusz Siński
77,1 kg: Kamil Oniszczuk – Paweł Celiński
120 kg: Michał Orkowski – Łukasz Łysoniewski
83,9 kg: Piotr Przepiórka – TBA
65,8 kg: Damian Zorczykowski – Krystian Krawczyk

Karta wstępna (semi-pro):
65,8 kg: Piotr Kacprzak – Dawid Wylegała