MMA PLBabilon MMABabilon MMA 28. To może być kolejny polsko-polski klasyk w wadze piórkowej. Lotta vs Mendlewski 3 czerwca w Nowym Targu!

Babilon MMA 28. To może być kolejny polsko-polski klasyk w wadze piórkowej. Lotta vs Mendlewski 3 czerwca w Nowym Targu!

Federacja Babilon MMA przyzwyczaiła kibiców sportów walki do odważnego prowadzenia zawodników i kontraktowania pojedynków, w których szanse rywali rozkładają się 50 na 50. Wiele tego typu zestawień widzieliśmy w ostatnich latach w szczególnie mocno obsadzonej kategorii piórkowej. 3 czerwca na gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu czeka nas kolejne takie starcie – Hubert Lotta (3-2) zmierzy się z Krzysztofem Mendlewskim (4-2). W pojedynku wieczoru Piotr Wawrzyniak i Adam Łaguna powalczą na dystansie 5 rund o mistrzowski pas wagi średniej, a przed nimi w starciu na zasadach K-1 zmierzą się wielcy mistrzowie kickboxingu: Rafał Dudek i Dominik “Japoński Drwal” Zadora.

Babilon MMA 28 Lotta
Foto: Babilon MMA

Oprócz walki Wawrzyniak-Łaguna o mistrzowski pas oraz starcia polskich legend kickboxingu Dudek-Zadora ciekawie zapowiada się także walka w królewskiej kategorii, w której niepokonany Marcin “Arab” Kalata sprawdzi się z Damianem “Bujakiem” Bujkowskim. Na gali Babilon MMA 28 odbędzie się także interesujący debiut Mistrza Polski Strongman z 2020 roku – Roberta Cyrwusa, który zmierzy się z Grzegorzem Smolińskim.

Wszystkim show może jednak skraść wspomniane starcie w wadze piórkowej. 27-letni Krzysztof Mendlewski zaczął karierę w MMA od dwóch przegranych potyczek, ale od maja 2019 roku nie zaznał goryczy porażki i wygrał w świetnym stylu 4 kolejne walki, w każdej z nich prezentując się lepiej niż w poprzednich. W klatce Babilon MMA ma już na koncie dwa zwycięstwa – pokonał kolejno Marcina Skrzeka (poddanie w 2. rundzie) oraz Mateusza Makarowskiego (jednogłośnie na punkty). Młodszy o 4 lata Hubert Lotta uchodzi za wielki talent sportów walki. Jako amator pokonał m.in. znakomitego Oskara Szczepaniaka, a na zawodowstwie ma już wygrane nad Piotrem Kacprzakiem (przegrał w rewanżu) i Karolem Kutyłą.

W pojedynku Lotta-Mendlewski trudno wskazać faworyta, a w dodatku obaj zawodnicy stawiają sobie najwyższe cele w sporcie i marzą o mistrzowskim tytule federacji Babilon MMA. Który z nich okaże się lepszy 3 czerwca na gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu i przybliży się do upragnionego trofeum?

Karta walk gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu:

Walka wieczoru o mistrzowski pas wagi średniej (do 84 kg):
5 x 5 min – Piotr Wawrzyniak(9-5) vs Adam Łaguna (6-1)
Walka K-1 w limicie do 77 kg:
3 x 3 min – Dominik “Japoński Drwal” Zadora (26-9) vs Rafał Dudek (25-17)
Walka w wadze ciężkiej (do 120 kg):
3 x 5 min – Marcin “Arab” Kalata (2-3) vs Damian “Bujak” Bujkowski (2-1)

Walka w wadze super ciężkiej (+120 kg):
3 x 5 min – Robert Cyrwus(debiut) vs Grzegorz Smoliński (0-3)

Walka w wadze piórkowej (do 66 kg):
3 x 5 min – Hubert Lotta(3-2) vs Krzysztof Mendlewski (4-2)

Bilety na galę Babilon MMA 28 dostępne w cenie od 50 PLN na Eventim.pl. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w Polsat Box Go.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Marcin Prachnio (15-6) przegrał na pełnym dystansie z Philipe Linsem (15-5) na gali UFC on ESPN+ 63 w Las Vegas. Polak po dwóch wygranych walkach tym razem musiał uznać wyższość rywala.

Bellator 279 – wyniki i najlepsze akcje. Cyborg wciąż mistrzynią, Stots zdobył pas tymczasowy [WIDEO]

Za nami gala Bellator 279. Była to druga gala amerykańskiej organizacji, która w zeszły weekend odbyła się na Hawajach. Zwieńczyły ją dwa pojedynki mistrzowskie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis