MMA PLBabilon MMABabilon MMA 27: Łukasz Sudolski pokonał Michała Pasternaka niejednogłośną decyzją [WIDEO]

Babilon MMA 27: Łukasz Sudolski pokonał Michała Pasternaka niejednogłośną decyzją [WIDEO]

Łukasz Sudolski (9-1) pokonał Michała Pasternaka (15-7) niejednogłośną decyzją w walce wieczoru gali Babilon MMA 27 w Skierniewicach.

Babilon MMA 27 Łukasz Sudolski

Po spokojnym początku obalenia spróbował Pasternak. Sudolski zdołał go obrócić pod siatką, ale tylko na chwilę. Zawodnik Akademii Sportów Walki Wilanów ponownie uzyskał dominującą pozycję w klinczu. Pojedynek toczył się długo w tej płaszczyźnie. Trwało siłowanie, jednak przy okazji Sudolski dobrze pracował kolanami. “Pcheła” zdołał też sprowadzić przeciwnika do parteru, jednakże nie na długo. Zawodnicy wrócili do walki w stójki. Po dobrych kopnięciach ze strony Sudolskiego “Wampir” ponownie poszedł w klincz. Pasternak zakończył rundę w dominującej pozycji pod siatką, gdzie popracował też nieco kolanami.

Na początku drugiej rundy Pasternak złapał rywala za jedną nogę. Były zawodnik ONE Championship nie zdołał jednak obalić. “Wampir” wszedł z kilkoma ciosami i ponownie próbował obalenia. Zawodnicy siłowali się i wzajemnie obracali pod siatką. W końcu to Sudolski zdołał usadzić przeciwnika na macie. Niedawny uczestnik Dana White’s Contender Series kontrolował nogi przeciwnika, ale poza tym nie był zbyt aktywny. Pasternak wstał, szybko jednak został ponownie sprowadzony. Z dołu mistrz WOTORE znakomicie pracował łokciami. Sudolski natomiast przeszedł do półgardy a potem do pozycji bocznej. Zawodnik Berserkers Team znalazł się w doskonałej sytuacji, ale nie wykorzystał jej przed końcem rundy drugiej.

Pasternak znowu poszedł w klincz już na początku rundy. Postawa “Wampira” nie była zbyt efektowna, ale zyskiwał on przewagę. Przy okazji obijał też nogę przeciwnika kolanem. Dopiero w połowie rundy Sudolski zdołał go obrócić, ale dosłownie tylko na moment. Szybko to znowu Pasternak był stroną dominującą w klinczu. Sędzia nakazał rozerwanie i Sudolski trafił szarżującego rywala. Dość szybko Pasternak ponownie docisnął przeciwnika i nie odpuścił tego już do końca pojedynku.

O wyniku walki decydowali sędziowie punktowi. Nie byli oni jednomyślni. 29-28 dla Sudolskiego, 29-28 dla Pasternaka i 29-28 dla… Łukasza Sudolskiego. “Pcheła” zwycięzcą walki wieczoru.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Zobacz także:

Babilon MMA 27 – wyniki

Organizacja Babilon MMA tym razem zawitała do Skierniewic. Walka wieczoru to ekscytujące starcie w kategorii półciężkiej – Łukasz Sudolski vs. Michał Pasternak.

Michał Pasternak o zarobkach w MMA: Kiedy organizator jest podstawiony pod ścianą, to oferta jest lepsza

Michał Pasternak goszcząc we wczorajszym magazynie Koloseum na Polsat Sport wypowiedział się o zarobkach w MMA. “Wampir” już dzisiaj wystąpi w walce wieczoru gali Babilon MMA 27, gdzie zmierzy się z Łukaszem Sudolskim. Pasternak wskoczył na zastępstwo w ostatniej chwili, zastępując kontuzjowanego Georgija Lobjanidze.

UFC: Walka Jana Błachowicza z Rakiciem odwołana! Co teraz?

Jak informuje dziennikarz Ariel Helwani walka Jana Błachowicza (28-9) zostaje odwołana. Niewykluczone, że starcie byłego mistrza UFC z Aleksandrem Rakiciem (14-2) odbędzie się w innym terminie. Błachowicz będzie chciał wrócić na odpowiednie tory po utracie tytułu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis