MMA PLBabilon MMABabilon MMA 23: Filip Stawowy w świetnym stylu pokonał doświadczonego Valtonena

Babilon MMA 23: Filip Stawowy w świetnym stylu pokonał doświadczonego Valtonena

Filip Stawowy (8-2) pokonał Toniego Valtonena (30-17) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali Babilon MMA 23.

Początek walki był dość spokojny. Valtonen dobrze próbował atakować ciosami a potem ruszył też do nóg Polaka. Stawowy umiejętnie się jednak bronił. Pojedynek przeniósł się pod siatkę. Z racji braku aktywności sędzia Jarosz zdecydował o wznowieniu walki na środku. Stawowy zaczął wyprowadzać obszerne ciosy. “Czołg” ruszał do przodu a rywal odczuwał jego uderzenia. Stawowy mocno obił też tułów rywala kilkoma ciosami. W końcówce rundy pojedynek znalazł się w parterze. Stawowy miał pozycję z góry. Już do końca rundy Polak kontrolował przeciwnika, który na dodatek został rozcięty w okolicach łuku brwiowego.

Stawowy kontynuował dobrą dyspozycję z pierwszej rundy również w drugiej. Reprezentant Murowanej Gośliny Team bił dobre proste a potem obalił przeciwnika. Z półgardy był w stanie spuszczać mocne ciosy czy też łokcie. Były zawodnik KSW, FEN czy M-1 był w sporych tarapatach. Fin przyjmował kolejne mocne uderzenia. Stawowy spróbował duszenia, ale popełnił błąd i dał się odwrócić przeciwnikowi. Valtonen co prawda obijał korpus polskiego zawodnika, ale Stawowy walczył spokojnie i nie pozwalał zrobić sobie większej krzywdy.

Również trzecią rundę Polak zaczął bardzo dobrze. Stawowy trafiał zarówno na tułów jak i głowę. Były też niskie kopnięcia. Valtonen skrócił dystans i docisnął Stawowego do siatki. “Czołg” obrócił jednak rywala i zerwał klincz. Zawodnik Murowanej Gośliny Team raz po raz mocno trafiał. Polak wciąż musiał jednak uważać, bo ciosy Fina były groźne. Stawowy miał jednak przewagę i kilka jego ciosów oponent bardzo mocno odczuł. Valtonen ruszy po nogę, ale Stawowy obronił się a potem efektownie wyniósł przeciwnika. Polak ponownie znalazł się na górze i w pozycji bocznej zakończył walkę.

Wszyscy sędziowie przyznali zwycięstwo Stawowemu w stosunku 30-27.

Zobacz także:

Babilon MMA 23 – wyniki

Kolejna gala organizacji Babilon MMA, tym razem w Ożarowie Mazowieckim. W walce wieczoru spotkają się Filip Stawowy i Toni Valtonen. W rozpisce także m.in. Anita Bekus czy Róża Gumienna.

Tomasz Sarara zadebiutuje w MMA już na gali KSW 62. Znamy też rywala!

Na gali KSW 62 dojdzie do długo wyczekiwanego debiutu jednego z najlepszych polskich kickbokserów w formule MMA. Tomasz Sarara (0-0) spotka się 17 lipca z ostatnim rywalem, który pokonał go w ringu, Vladimirem Tokiem (0-1). Starcie odbędzie się w limicie kategorii ciężkiej.

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Mocna rywalka na powrót! Będzie zwycięstwo?

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Była pretendentka do pasa największej federacji na świecie zawalczy już w te wakacje! Rywalką Łodzianki będzie zaprawiona w bojach – Jessica Penne.