MMA PLBabilon MMABabilon MMA 19: Roża Gumienna przegrywa pierwszą walkę w MMA. Dominacja parterowa rywalki

Babilon MMA 19: Roża Gumienna przegrywa pierwszą walkę w MMA. Dominacja parterowa rywalki

Róża Gumienna (3-1) doznała pierwszej porażki w swojej karierze w formule MMA. W drugiej walce wieczoru gali Babilon MMA 19 Ekaterina Shakalova (4-1) pokonała ją zdecydowanie na dystansie trzech rund.

Gumienna zajęła miejsce w środku klatki. Na kopnięcie Polki rywalka odpowiedziała próbą obalenia. Chwilę później Ukrainka przechwyciła nogę i przewróciła rywalkę. Utytułowana w grapplingu Shakalova uzyskała pozycję boczną. Po dłuższym czasie Gumienna wstała, ale nadal była trzymana w klamrze przez przeciwniczkę. Shakalova znakomitym rzutem rodem z judo ponownie przeniosła walkę do parteru. Ukrainka znowu uzyskała pozycję boczną.

Już na początku drugiej rundy Shakalova w kontrze na latające kolano obaliła rywalkę. Zawodniczka z Ukrainy później znowu zastosowała też rzut. Reprezentantka Puncher Wrocław miała problem z powrotem do stójki. Gumienna zadała trochę ciosów z dołu, ale koniec końców pozwoliła rywalce na ponowne uzyskanie pozycji bocznej. Shakalova spuszczała łokcie na głowę byłej kickbokserki. Dominująca runda w jej wykonaniu!

Również w rundzie trzeciej Shakalova szybko obaliła. Z pozycji bocznej Ukrainka wyprowadzała łokcie na twarz i tułów. Zawodniczka ta próbowała zajścia za plecy. Na moment Gumienna zdołała się podnieść. Shakalova szybko ściągnęła ją jednak z powrotem na dół. Kolana na żebra, potem kolejne łokcie. Nieustanna kontrola i mnóstwo ciosów. Dominacja Ukrainki.

Sędziowie nie mieli wątpliwości co do wyniku. 30-26, 30-25, 30-25 – wszyscy jednogłośnie uznali, że lepsza tego wieczoru była Ekaterina Shakalova.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Zobacz także: