MMA PLBabilon MMABabilon MMA 16: Filip Stawowy kończy Marcina Kalata po mocnej walce

Babilon MMA 16: Filip Stawowy kończy Marcina Kalata po mocnej walce

Filip Stawowy (7-1) pokonał Marcina Kalatę (1-2) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie na gali Babilon MMA 16 w Legionowie.

Kalata rozpoczął pojedynek od niskich kopnięć. Szybko trafił też obrotwóką na wątrobę. Zawodnicy wdali się w bardzo mocną wymianę. Stawowy przetrwał kryzys i docisnął rywala do siatki. “Czołg” dobrze pracował w klinczu, ale na jego twarzy też pojawiło się rozcięcie. Po rozerwaniu ponownie oglądaliśmy mocną bitkę. Potężne ciosy mijały obronę. Stawowy ruszył po obalenie. Zawodnik Murowana Goślina Team nie był jednak w stanie sprowadzić rywala do parteru. W stójce Kalata dobrze dystansował prostymi, trafiał też mocnymi sierpowymi. Stawowy nie odpuszczał i też mocno uderzał. Świetny backfist ze strony tego zawodnika. Kalata po ciosach, ale też na skutek zmęczenia w końcu stracił równowagę pod siatką. Kilka mocnych ciosów Stawowego sprawiła, że sędzia przerwał walkę.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Zobacz także:

Babilon MMA 16 – wyniki

W Legionowie czeka nas kolejna gala Babilon MMA. W rozpisce znaleźli się m.in. Daniel Rutkowski, Róża Gumienna, Magdalena Rak czy Filip Stawowy.