MMA PLFAME MMA“Babciu, ten baton jest zaje****” – ocena batonów FAME MMA [RECENZJA]

“Babciu, ten baton jest zaje****” – ocena batonów FAME MMA [RECENZJA]

Dziś pod lupę wzięliśmy batona FAME MMA. Szeroko przyjrzeliśmy się wielu aspektom tej słodkości, zaczynając od ceny, kończąc na smaku. Słodycz przypomina połączenie dwóch innych batonów, które istnieją już na rynku. Końcową ocenę przedstawiamy na dole. Gdyby skosztował go chłopiec z kultowej reklamy pasztetu sprzed ponad 10 lat, nazwałby go “Zajebaton”.

Foto: "Babciu, ten baton jest zaje****" - ocena batonów FAME MMA [RECENZJA]

Coraz częściej w sklepach można zaobserwować produkty reklamowane przez internetowych influencerów. Mamy okazję oglądać na półkach m.in. lody, napoje i donuty Ekipy, płatki śniadaniowe z Marcinem Dubielem, Natsu i innymi członkami Teamu X, pizzę i batonik od Kizo, produkty WK Dzik i wiele, wiele innych…

Dlaczego FAME wybrał akurat rynek batonów, który jest już lekko przepełniony? Nie wiadomo, lecz śmiało można stwierdzić, że dobrze wbił się w czołówkę tego typu słodkości. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jakiś czas temu dołączył do tego grona także Kizo, który wyprodukował kokosowo-karmelowego batonika w białej-czekoladzie.

Cena: 2,99 zł

Trzy złote bez jednego grosza to dość dużo jak na batonika o gramaturze 37 g. To niemal dwa razy więcej niż za Liona czy Kit Kata. Jednak wiemy, że jest to produkt, który obecnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem – a za markę trzeba płacić – więc tak, czy siak się sprzeda. W przeliczeniu gram słodkości wynosi 8gr/gram. W porównaniu 50-gramowy Snickers kosztujący 2,50 zł ma wartość 5gr/gram.

Zobacz: Oficjalny trailer FAME MMA 15! Murański o Tańculi: Jest słaby, nie ma siły ciosu i honoru! [WIDEO]

Wartości odżywcze: 541kcal/100gram

W 100 gramach batona FAME znajduje się 541kcal. Tłuszczu mamy 39g (w tym 19g to tłuszcze nasycone), 52g węglowodanów (w tym cukry 44g), 6,1g białka i 0,32g soli.

W przeliczeniu jeden batonik ma: 200kcal, 14,4g tłuszczu (7g tłuszcze nasycone), 19,2g węglowodanów (w tym 16,3g cukru), 2,3g białka oraz 0,12g soli. Jako że jedna łyżeczka cukru ma ok. 5 g, więc w jednym takim batoniku mamy około trzy łyżeczki cukru.

Dla porównania prezentujemy wartości odżywcze innych popularnych batonów:

Snickers

Kit Kat

Lion

Dare

Skład: połowa to czekolada mleczna

Główne składniki batonika to: wafel z kremem kakaowym (31%), nadzienie (17%) oraz czekolada mleczna (52%). Poniżej prezentujemy pełną listę składników.

Jak widać przeważa m.in. czekolada i kakao. W tego typu wyrobach nie może zabraknąć oleju. Baton FAME został wyprodukowany na oleju palmowym, który ma wielu przeciwników. My jego wady i zalety zostawimy, bowiem nie jesteśmy dietetykami.

Smak: Zajebaton, ale muli

Ten baton jest naprawdę dobry! Tak jak opisują producenci, jest on mocno czekoladowy. Bardzo słodki smak kakao miesza się z waflem, co powoduje, że naprawdę przyjemnie się go chrupie. W środku prezentuje się tak:

Ocena: 8,5/10

Powstało wiele opinii, które twierdzą, że baton FAME jest niczym Kit Kat, ale bardziej miękki. My rozwiniemy tę tezę i powiemy, że słodycz jest połączeniem Kit Kata z Dare. Oba z tych batoników są lubiane według konsumentów słodkości. Jedyną wadą produktu od FAME jest to, iż w połowie czuję się przesłodzony i zamulony. Jednak jak rozłożę go na dwie porcje, naprawdę zdaje egzamin.

Dostępny jest jedynie w sieci Biedronka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis