MMA PLKSWAskham vs. Khalidov jednak o pas? Mamed: Jeśli fani będą chcieli…

Askham vs. Khalidov jednak o pas? Mamed: Jeśli fani będą chcieli…

Mamed Khalidov (34-6-2) opublikował dzisiaj na swoich kanałach społecznościowych zdjęcie, które przedstawia dumnie stojącego reprezentanta Berkut Arrachion Olsztyn z przewieszonym przez ramie, pasem mistrzowskim kategorii średniej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

✌🏼 @ksw 52 . Tickets @ebilet .

Post udostępniony przez Mamed Khalidov (@mamed_khalidov)

Nie uszło to uwadze Scotta Askhama (16-4), który skomentował post Mameda:

“Ale Ty nie chcesz walczyć o pas”

Mamed odpowiedział:

“Wszystko zależy od tego czego fani KSW chcą, teraz chcą zobaczyć tę walkę, jeśli będą chcieli czegoś więcej – dadzą mi znać”.

Podczas KSW 50, Scott stwierdził, że Mamed boi się z nim skonfrontować na dystansie pięciu rund, dlatego walka ma się odbyć w umówionym limicie do 85kg.

Byłem umówiony z Mamedem na wywiad, niestety za późno wróciliśmy z Wembley Arena i nie udało nam sie porozmawiać przed kamerą, za to udało mi się go spytać o powód. Wytłumaczył mi, że ma już swoje lata i nie będzie walczył z taką częstotliwością jak kiedyś – pięć walk w roku, więc gdyby zdobył pas nie chciałby blokować tronu dywizji średniej, a dać szansę młodszym zawodnikom. Już raz zawakował pas. Wystarczy.

Mamed Khalidov to absolutna legenda MMA, jeden z najbardziej cenionych zawodników w historii tego sportu. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn w latach 2009-2011 był mistrzem kategorii półciężkiej, z kolei w latach 2015-2018 kategorii średniej. Przez prawie 14 lat niepokonany nad Wisłą. Ostatnie dwa pojedynki stoczył z Tomaszem Narukunem w umówionym limicie wagowym. Pierwszy przegrał przez poddanie, drugi przez jednogłośną decyzję, po której zdecydował o zakończeniu zawodowej kariery.