MMA PLUFCAskar Askar zwolniony z UFC przed debiutem!

Askar Askar zwolniony z UFC przed debiutem!

Foto: instagram: akmma94

Czy to była najkrótsza przygoda zawodnika w UFC? Askar Askar został zwolniony z największej organizacji świata zanim jeszcze zdążył zadebiutować. Z jakiego powodu organizacja zrezygnowała z usług Amerykanina?

W ostatni weekend odbyła się gala UFC Fight Night: Overeem vs Volkov. W jednym z pojedynków tego wieczory wystąpić miał Cody Stamann. Amerykanin, który od czterech lat walczy dla największej organizacji świata miał początkowo zmierzyć się z Andre Ewellem. Z powodu wypadnięcia Gruzina z pojedynku organizacja była zmuszona znaleźć zastępstwo dla Stamanna.

Padło na Askara Askara, Amerykanina legitymującego się rekordem 11-1. Niestety dla 26 latka, nie zdoła on zadebiutować w UFC. Powodem – nieodpowiednie wyniki na testach medycznych.

Zawodnik Palestyńskiego pochodzenia w następujących słowach skomentował swoją “przygodę” z UFC.

Niestety, ze względu na nieprawidłowości, które wyszły na jednym z testów medycznych, dzisiejszego wieczora nie zadebiutuję w UFC. Ja i mój team pracujemy pilnie aby rozwiązać ten problem, tak abym mógł wrócić do klatki tak szybko jak to tylko możliwe. Chciałem podziękować wszystkim za ich wsparcie, powrócę mocniejszy niż kiedykolwiek.

Cała sytuacja jest kłopotliwa nie tylko dla niedoszłego debiutanta. Dla Cody’ego Stamanna to druga z kolei odwołana walka. W grudniu tamtego roku Amerykanin miał zmierzyć się z Merabem Dvalishvilim na gali UFC Vegas 17. I tamten pojedynek nie odbył się ze względu na kontuzję przeciwnika Amerykanina.

Walka wieczoru Overeem vs Volkov

W walce wieczoru Alexander Volkov rozbił Alistaira Overeema. Rosjanin pokonał Holendra przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Volkov przez cały okres trwania pojedynku był w nim stroną dominującą. Jest to jego drugie zwycięstwo z kolei.

Zobacz także:

Gilbert Burns przed walką z Kamaru Usmanem: On wie, że mogę mu to zrobić w każdej chwili

Gilbert Burns zabrał głos przed nadchodzącą walką z Kamaru Usmanem, która będzie starciem wieczoru sobotniej gali UFC 258. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski wagi półśredniej.

Kłopoty Najmana! Co się stało?

Kłopoty, kłopoty Najmana! Z rozpiski gali MMA-VIP wypadł kolejny pojedynek. I po raz kolejny jest to walka pań.